Hürriyet; Değiştirmek Elimizde

Hürriyet; Değiştirmek Elimizde
22 Eylül 2016, Perşembe - 11:53

CHP İl Kadın Kolları basın toplantısı gerçekleştirdi.Toplantıya Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve partililer olmak üzere, il başkanı Cengiz Sarıbay, Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Suca Omurca, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe de katıldı. Kadınlar, İstanbul’da bindiği halk otobüsünde giydiği şort nedeniyle bir kişinin saldırısına uğrayan hemşire Ayşegül Terzi’ye destek verdiklerini belirterek, yaşanan olayı iktidarın kadına yönelik şiddet olaylarına tepkisiz kalmasından kaynaklandığını belirtti.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Partili kadınlar adına basın açıklaması yapan İl kadın kolları başkanı Sevim Pekyörür şu ifadelere yer verdi: “Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ayşegül Terzi mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kanıda şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir. 14 yıllık zihniyet kadının özgürleşmesinde en büyük engeldir. CHP’li kadınlar olarak x bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Ayşegül’e atılan tekme laikliğe, özgürlüğe, insan haklarına atılan tekmedir. ”

 DEĞİŞTİRMEK ELİMİZDE

Son olarak konuşan CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise “Şiddete karşı net duruşumuzu her zaman sergileyeceğiz. Ayşegül’e atılan tekme tüm kadınların özgürlüğüne atılmış bir tekmedir. Türkiye’de hukuk sistemi bu hale geldi. Muhalefetin sadece siyasi arenada olması yetmez toplumsallaşması lazım. Ne zaman toplumsal bir tepki oluşturuyoruz o zaman bir şeyler değişiyor. Çağdaşlığın önündeki her engeli destekliyorlar. Bunu değiştirmek bizim gibi insanların yapacaklarıyla mümkün olacak. Muhalefetimizin toplumsallaşması ve tepki olarak ortaya konması ne kadar büyük bir vatandaşın sahiplenmesi olmasaydı elini kolunu sallayarak gezecekti.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki