HÜNKAR ÇAYIRINDA BULUŞTULAR

Gebze Belediyesi 20. Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri başpehlivanlık müsabakasında Recep Kara ile Orhan Okulu kıran kırana mücadele etti.
26 Mayıs 2014, Pazartesi - 16:39

Recep Kara’yı zorlu ve kıran kırana geçen müsabakada mağlup etmeyi başaran Orhan Okulu, 2014 yılının Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri başpehlivanı oldu.

Gebze Belediyesi tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri’nin finali nefes kesen müsabakalara sahne oldu. 2012-2013 yılları Edirne Kırkpınar Güreşleri başpehlivanı olan İsmail Balaban’ın yanı sıra, güreş dünyasının yıldız isimleri olan Recep Kara, Orhan Okulu gibi pehlivanların mücadele ettiği Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, Edirne Kırkpınar Güreşleri öncesi yapılan önemli güreş randevusu olarak anılıyor.

BAKAN VE BAŞKANLARDAN TEBRİK

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, İlyas Şeker, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce gönderdikleri telgraflarla tebriklerini iletti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN TELGRAF

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise er meydanı Hünkar Çayırı’na gönderdiği telgrafta, “Geleneksel Hünkar Çayırı güreşlerine nazik davetinizden ötürü teşekkür eder, geleneğimizin yaşatılmasında büyük katkısı olan tüm güreşçilerimize başarı dileklerimle sizi şahsımızda değerli davetlileri ve tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.” diyerek tebriklerini iletti.

FİNALDE KIRAN KIRANA MÜCADELE

Geçen sene Edirne Kırkpınar Güreşleri başpehlivanı olan İsmail Balaban’ı çeyrek finalde yenen dünya şampiyonu başpehlivan Serhat Balcı adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde pehlivanlar Orhan Okulu, Ahmet Kavakçı, Serhat Balcı, Recep Kara kıran kırana müsabaka gerçekleştirdi. Gebze Belediyesi Tarihi Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri başpehlivanlık final müsabakasında Orhan Okulu ile Recep Kara karşılaştı.

FİNAL’DE KARA’YI DEVİRDİ

Kıran Kırana geçen ve adeta er meydanını titreten iki pehlivanın müsabakası izleyenlerin nefesini kesti. Recep Kara’yı zorlu ve kıran kırana geçen müsabakada mağlup etmeyi başaran Orhan Okulu, 2014 yılının Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri başpehlivanı oldu. Başpehlivanların kupa ve madalyalarını Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker takdim etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki