Dilovası ilçesinde Eski İstanbul Karayolu üzeri Ormanlık alanda NATO petrol boru hattını delerek 2 ton yakıt çaldıkları tespit edilen 5 kişi, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafindan gözaltına alındı.

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Eski İstanbul Karayolu üzeri Dilovası Mevkii Ormanlık alanda  geçen Nato Boru hattını delerek akaryakıt çalındığı bilgisine ulaşan Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı  ve Dilovası İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, çalışma başlattı. Boru hattının geçtiği alanlarda arama yapan ekipler, Eski İstanbul Yolu üzerinde bulunan ormanlık alan içerisinden geçen hattın delinerek üzerine kelepçe takılmak suretiyle akaryakıt çalındığı belirlendi Şahısların jandarmanın geldiğini anlayarak daha önceden kaçtığı tespit edildi. Bölgede yapılan detaylı incelemede ise şahısların beraberinde getirdikleri bidon ve plastik varillere doldurulmuş 2 ton yakıt ele geçirildi.

Bölgede kaçan şahsıları yakalamak için çalışma  başlatan Jandarma ekipleri, yaptıkları inceleme sonrasında olayı gerçekleştirdikleri belirlenen H.M., M.A., S.K., V.A. ve Y.A. şüphelileri İstanbul ve Dilovası’ndaki ikametlerinde yapılan operasyonla yakalayarak gözaltına aldı. Jandarma karakoluna götürülen şahıslar, ifadelerinin ardından Gebze Adliyesine sevk edildi. Olayla ilgili kimliği henüz belli olmayan 2 kişinin daha yakalama çalışmalarının devam ettigi ögrenildi.