Her Zaman Mazlumun Yanında Olan Bir Milletiz

Her Zaman Mazlumun Yanında Olan Bir Milletiz
07 Eylül 2016, Çarşamba - 13:27

 

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatıyla birlikte Mardin’e giden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ziyaretin her anını dolu dolu geçirerek çeşitli temaslarda bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mardin’e gelişinde karşılama heyetinde bulunan Başkan Doğan, Mardin’deki Yeşilli Belediyesi ile kardeş belediye çalışmasında bulundu. Şimdiye kadar çoğu yurt dışı olmak üzere 20’ye yakın kardeş belediyesi olan İzmit Belediyesi, kardeş belediye listesine Mardin’den de bir kardeş daha eklemiş oldu.  
Geçtiğimiz Ocak ayında, terör olaylarının en yoğun yaşandığı Diyarbakır’ın Sur ilçesine giderek bölge halkına yardım götüren Başkan Doğan, vatandaşlara moral desteği vermişti. Doğan, Mardin ziyareti sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve milletvekillerinin huzurunda Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ile kardeş belediye anlaşması yaptı. Mardin Valisi Yaman’ı da ziyaret eden Başkan Doğan, gün boyu görüşmelerini sürdürerek,  vatandaşlarla bir araya gelip onlara moral verdi.

HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDA OLAN BİR MİLLETİZ
Mardin ziyareti ve temaslarıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Doğan, “Ülkemizde yaşanan terör olayları ve üzerimize oynanan oyunlar karşısında hepimize büyük görev düşüyor. Bizi, birbirimize düşürmeye, ülkemizdeki huzuru, birliği bozmaya çalışıyorlar. Vatanımızı parçalamaya, enerjimizi kendi kendimize harcatmaya çalışıyorlar. Bizi, bizden koparmanın gayretindeler. Bunu asırlardır yapıyorlar. Malazgirt’te, Mohaç’ta, Çanakkale’de de bizi yok etmeye çalıştılar ama başaramadılar. Kağıt üzerinde Anadolu’yu işgal ettiler ama yine başaramadılar. Çünkü Türk milleti bayrağını, vatanını namusu görür; ezanını canından önde tutar. Her zaman mazlumun yanında olur.
 HER ZAMAN KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
Biz de, İzmit Belediyesi olarak bugüne kadar gerek ülkemizde, gerekse yurt dışında yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize elimizden geldiğince yardım eli uzattık, uzatmaya da devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde ülkemiz üzerine oyun oynayanlar her zamanki gibi hayal kırıklığına mahkûm olacaktır.  Yeşilli Belediyesi’yle başlattığımız kardeş belediye çalışmamız hem belediyemiz hem de şehrimiz için inşallah hayırlı olacak. Onlar bizim kardeşimiz.” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki