Her şey daha temiz çevre için

Gebze Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan minik çevrecilere eşlik eden Belediye Başkanı Adnan Köşker, sağlıklı toplumun temeli olan sağlıklı bireylerin temiz bir çevrede yetişebileceğini hatırlattı.
05 Haziran 2014, Perşembe - 16:09

ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan minikler daha temiz bir çevre için yürüdü. Eskihisar Kalesi önünden başlayan yürüyüşe katılan öğrenciler Eskihisar sahili boyunca yürüdü. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Hanım’ın yanı sıra yürüyüşe AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

BANDO EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER

Sahil boyunca bando eşliğinde yürüyen öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizlerle daha temiz bir çevre için mesaj verdi. Daha temiz çevrede yaşamak istediklerini dile ifade eden bugün küçükleri yarının ebeveynleri, büyükleri temiz çevre için çalışmaya davet etti. Sahilin sonunda yer alan Yeşilvadi Kafe’de yorgunluklarını atan öğrenciler kendilerine ikram edilen kahvaltının ardından, hazırladıkları birbirinden güzel müzikli gösteriyi konuklar ilgiyle izledi.

 

BÜYÜKLERE ÖRNEK OLUYOR

Çevre ağacına öğrencilerle birlikte taktıkları yapraklarla yeşillendiren protokol tarafından atık pil toplama yarışmasında dereceye giren okullara ödüllerini takdim edildi. Törende kısa bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sağlıklı toplumun temeli olan sağlıklı bireylerin temiz bir çevrede yetişebileceğini söyledi. Öğrencileri duyarlılıklarından ve katılımlarından ötürü kutlayan Başkan Köşker, “Geleceğimizin teminatı siz çocuklarımız, bugün gerçekleştirdiğiniz temiz çevre yürüyüşüyle, biz büyüklere örnek oldunuz.

 

TEMİZ ÇEVRE İÇİN DUYARLI OLUN!

Daha temiz bir çevreye sahip olmanın yolu çevreye duyarlı olmaktan geçiyor. Sizlerin; sokakları, caddeleriyle daha temiz bir kentte yaşayabilmesi için çalışıyoruz. Çöplerimizi yerlere atmayarak, atanları uyararak çevre bilincinin oluşması için ilk adım atabiliriz. Bu bilincin yerleşmesiyle daha temiz bir çevre için atılacak daha büyük adımların temelini oluşturacağız. Duyarlılığınız ve örnek davranışınız için sizleri bir kere daha tebrik ederim, teşekkür ederim” dedi. Tören, öğrencilerin verdiği mini bir konserle sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki