“Her Damla Kan Bir Can”

14 Mart 2015, Cumartesi - 11:58

Çayırova Belediyesi, Kaymakamlık ve Kızılay Şubesi işbirliği ile yeni bir kampanyaya imza attılar. Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkatleri üzerine çeken Çayırova Belediyesi, Kaymakamlık ve Kızılay ile birlikte 1 aylık bir kan bağışı programı gerçekleştirecek.

Kan Kampanyası Startı Verildi

1 ayda 2015 ünite kan toplamayı hedefleyen projenin startı hafta sonu verildi. Programa Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci, Çayırova kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova emniyet müdürü Osman Gül, Çayırova milli eğitim müdürü Şener Doğan, Çayırova belediye başkan yardımcısı Fikriye Çelik, Çayırova Kızılay şube başkanı Halil Keskinoğlu, Çayırova mahalleleri muhtarları, STK başkanları ve çok sayıda vatandaşlar kan kampanyasına koştular.

“1 Ayda 2015 Ünite Kan Kampanyası”

Kan bağış noktası 14 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Fatih Caddesi Yenimahalle Taksi Durağında kuruldu. Önemli bir kan ihtiyacının karşılanmasını amaçlayan proje belirli bir takvime göre şekillenecek. Farklı alanlarda oluşturulacak kan bağış noktaları ile Çayırova’nın tamamına ulaşılmasının hedeflendiği çalışmada toplanan kanlar günlük olarak Kızılay yetkililerine teslim edilecek. Günlük 150-200 ünite kan bağışı olarak hedeflenen proje kapsamında mobil araçlar her gün farklı noktada bağışçılardan kan alınmaya başladı. Vatandaş Kan bağışına yoğun ilgi gösterdiler.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki