HEP BERABER TERÖRÜ LANETLEDİLER

14 Eylül 2015, Pazartesi - 10:02

Gebze’de Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde ‘Şehitlerimize Saygı, Teröre Lanet Mitingi’ düzenlendi. Mitinge yapılan yüzlerce kişi lanetlerken, yetkiler tarafından yapılan açıklamada tüm vatandaşlar sağduyuya çağırıldı. Ülkede yapılan terör olaylarına tepkiler çığ gibi büyürken, bir destekte Gebze’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları’dan geldi. Gebze Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen mitinge Gebze’de bulunan dernek başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan mitingde tüm dernekler adına Gebze Samsunlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cenap Köksal basın açıklaması yaptı.

‘OYUNLARA GELMEYECEĞİZ’

Biz Sivil Toplum Örgütleri olarak, askere, polise ve milletimize yapılan saldırıların şiddetle kınadıklarını ifade eden Başkan Cenap Köksal şunları söyledi; Terör, zulümdür ve kimden nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun tüm ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışı hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla, yakın tarihte dahil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğimizi bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır.

‘BİR SENARYOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ’

Bugün kürsel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Biz Sivil Toplum ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir.

‘TERÖRÜN İĞRENÇ YÜZÜNÜ GÖSTERDİ’

Kim ne derse desin ve bu hain katliam kimin eliyle gerçekleştirilmiş olursa olsun; bu olay emperyalistlerin ve kullandıkları taşeron örgütlerin Ortadoğu'ya Türkiye'yi kendi çıkarlarına uygun bir şekilde dizayn etmeye yönelik mühendislik projesidir. Ateş bağrımıza düşüyor tüm şehitlerimizin hayatlarını çala evlatlarımızın yok olup gitmesine neden olan terör örgütünü lanetliyoruz. Vatanımızı böldürtmeyeceğiz bayrağımızı indirmeyeceğiz. Ezan sesini susturmayacağız. Türkiye son haftada terör saldırısı yeni bir güne uyanıyor. Anaların gözünden yaş, babaların yüreğinden hüzün, çocukların güzünde acı eksik olmuyor. Ellerine kına yakılarak gönderilen askerlerimiz, polislerimiz ve sivil vatandaşlarımız bu satılmış teröristler tarafından kalleşçe yöntemler kullanılarak şehit edilmektedir. Şehitlerimizin acısı yüreklerde kor oluyor. Yaşanan son olaylar terörün iğrenç yüzünü bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. ‘

ASKERLERİN VE POLİSİN KAHRAMANLIĞINI ONLAR ANLAMAZ’

Eşkıyadan özgürlük savaşçısı yaratmak isteyenler bir kez daha yanılmıştır. İşte onlar bunu anlayamazlar. Ne şehitlerimize yaktığımız ağıtları, ne vatanına kurban olsun diye Mehmedi’min eline yaktığımız kınayı, ne gözlerimiz yaşlı, yüreğimiz feryatla aldığımız şehit haberlerini, ne şehit eşinin başı dimdik gururla hainleri sevindirmeden şehidini selamlamasına, ne oturup arkalarından ettiğimiz duaları, ne acaba geri dönecekler mi diye babalarının yolunu bekleyen acı dolu asker çocuklarının ne büyük sıkıntılarla, zor şartlar altında görev yaparken şehit olan çocuklarının arkasından 'vatan sağolsun' diyebilen anne-babaların yangınları ne sahip olduğumuz sabrımız, ne Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü ve cesaretini, ne metanetimizi, cesaretimizi, sevdamızı, birliğimizi, beraberliğimizi, Türk milletini yüceliğini, Türk askerlerin ve polisin kahramanlığını onlar anlayamazlar.

ALLAH HALKIMIZA BASİRET VERSİN’

Allah halkımıza basiret versin. Bu aşağılık hainleri kurdukları tuzaklara başlarına geçirsin. Acıdan ve terörden alçakça rant devşirmeye çalışan zavallıları da artık bu millet tanısın. Vicdan sahibi herkesi kan dökerek oynana bu oyunu görmeye aklı selim davranmaya davet ediyoruz." dedi. Yapılan konuşmaların ardından şehitler için Kuran’ı Kerim okunarak dua edildi. Grup ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki