Hemşireler Haftası kutlandı

Hemşireler Haftası kutlandı
11 Mayıs 2016, Çarşamba - 15:05

Hemşireler Haftası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği programla kutlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hemşireler Haftası nedeniyle Antikkapı’da program düzenledi. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile birlikte gerçekleştirilen programda Tasavvuf müziği ve Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi. Programda yılın annesi ve 35 yıldır Kocaeli’de hizmet eden hemşirelere sertifika verildi.

HEMŞİRELER CAN DAMARI

Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Dr. Hasan Aydınlık, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sinan Öztürk ile Kocaeli’deki hastanelerde görev yapan hemşire ve ebeler katıldı. Programda konuşan Başkan Karaosmanoğlu hemşirelerin sağlık sisteminin can damarı olduğunu ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu  “İnsan doktora ve hemşireye düştüğü zaman ihtiyaç duyar. O zaman hemşirenin hastaya bakışı enerji verişi hasta için en büyük şifa kaynağıdır” dedi.

DÜNYA SAĞLIK SİTEMİMİZİ KONUŞUYOR

Başkan Karaosmanoğlu “Hemşireler bizim için büyük bir varlıktır. Hastaneye gelen insana en düşük anında gösterdiğiniz ilgi, sevgi her şeyin üzerindedir. Eskiye göre sağlık çalışanlarımızın da yüzü gülüyor. Bütün sağlık birimlerimizin kalitesi yükseliyor. İlgi artıyor. Dünya şu anda bizim sağlık sitemindeki gelişimimizi konuşuyor. Amerika bunu konuşuyor. Avrupa’nın bazı ülkeleri bunu konuşuyor. Sağlıkta geldiğimiz ileri teknolojiyi konuşuyorlar. Bizden bilgi alıyorlar” şeklinde konuştu.

HEMŞİRELİK POPÜLER BİR MESLEK

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Şenol Ergüney de konuşmasında “Tüm dünyada 12-18 Mayıs arası Hemşireler Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl haftayı farklı şekilde ele aldık. Sempozyumlar, paneller, piknikler, spor karşılaşmaları gibi etkinlikler dizisi planladık. Hemşirelik mesleği toplum tarafından çok iyi bilinen bir meslek. Son yıllarda giderek popülaritesi artan bir meslek. Etkinliklerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek dedi. İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz da konuşmasında şunları kaydetti. “İnsanlık tarihiyle başlayan, insan var oldukça var olan mesleklerden biri hemşirelik mesleğidir.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki