HDP’den Aydın Ünlü’ye cevap geldi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, dün yaptığı basın toplantısında HDP’nin kapatılması gerektiğini açıklamıştı. HDP Kocaeli İl Örgütü’nden Ünlü’ye cevap gecikmedi
29 Temmuz 2015, Çarşamba - 15:23

İŞTE HDP’DEN YAPILAN AÇIKLAMA

28.07. 2015 tarihli Kocaeli gazetelerinde, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün HDP’nin kapatılması yönündeki beyanlarına dair haberler yayınlaşmıştır.
7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidarını kaybetmesinin ardından AKP, Türkiye’de barış ve çözüm beklentilerini askıya alarak kozmik saray odalarda hazırlanan plan gereği, ülkemizi yeni bir iç savaşın girdabına çekmektedir. 32 gencimizin ölümü, onlarca gencimizin yaralanmasına yol açan Suruç katliamıyla bu senaryo sahneye konmuştur.

DİKTATÖRLÜK ÇIKARMA SİYASETİ

İktidar olarak son görevi yeni bir koalisyona kadar geçici bir süre hükümete vekâlet etmek olan AKP, kaybettiği iktidarını savaş ve kaosun puslu ortamında yapılacak bir erken seçimle yeniden tesis etmeye çalışmaktadır. Bu kirli bir savaştan, diktatörlük çıkarma siyasetidir. Son bir haftalık gelişmeler değerlendirildiğinde, Türkiye’nin barış ve demokratik beklentilerinin şiddetle bastırılmak istendiği, fiilen bir ara rejim uygulamasına geçildiği aşikârdır. Böylesi hassas bir dönemde, Türkiye’de demokratik hak ve özgürlükleri savunan, sosyal barışa katkı sunmak isteyen her siyasi parti, kurum ve kuruluşa büyük sorumluluklar düşmektedir.

HİÇBİR KARANLIK HESAP…

Ne var ki, MHP İl Başkanı Sayın Ünlü’nün partimizin kapatılmasına ilişkin yaptığı açıklamaları, barış ve kardeşliğe hizmet etmek yerine, Türkiye’yi kaos ve çatışma ortamına çekmek isteyenleri sevindiren, talihsiz açıklamalardır. Görüşü ve siyasi çizgisi ne olursa olsun, bir siyasi partinin, başka bir siyasi parti hakkında kapatma talebinde bulunması, sadece o partinin demokrasi çıtası hakkında fikir verebilir. HDP bu ülkede 6 milyon oy almış, 80 milletvekiliyle TBMM’de temsil edilen bir partidir. Türkiye’de demokrasi ve özgürlükleri sahiplenmenin ne kadar zor ve meşakkatli bir çaba olduğunun bilincindeyiz. HDP, bu uğurda her türlü özveriyi göstermekten kaçınmadı, kaçınmayacaktır. İktidar hırsı uğruna, 7 Haziran seçimlerindeki halk iradesini yok sayarak ülkemizi ateşe atanlar, geçmiş örneklerinde olduğu gibi tarih önünde mahkûm olacaklardır. Hiçbir karanlık hesap, hiçbir baskı politikası HDP’nin bu çizgide mücadele etmesinin önüne geçemeyecek; bütün halkların, inançların, kimliklerin bu ülkenin eşit ve onurlu yurttaşları olarak özgürce yaşayacağı kardeşlik günleri mutlaka tesis edilecektir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki