HDP ÇAYIROVA BASIN İLE BULUŞTU

16 Mayıs 2015, Cumartesi - 13:08

 

HDP Kocaeli milletvekili adayları Ali Haydar Konca ve Sevda Özer Çayırova’da gerçekleştirdikleri kahvaltılı basın toplantısında, HDP olarak bu seçimlerde herkesten bir oy ödünç istediklerini belirttiler.

 

Karaaslan, HDP Çayırova Tam Kadro Sahada

HDP Çayırova ilçe binasından gerçekleşen basın toplantısına milletvekili adayların yanı sıra HDP Çayırova eş başkanları Emine Karaaslan ve Ahmet Baştuğ, ilçe yöneticileri katıldı. Seçim çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirdi. Toplantıda ilk olarak HDP Çayırova eş başkanları Emine Karaaslan bir konuşma yaparak toplantıya katılan herkese teşekkür ettiğini söyleyerek, “Vekil adaylarımızla Çayırova’da bulunan STK, dernek ve ev ziyaretleri yapacağız. Ziyaretlerin ardından Çayırova İnönü Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosunun açılışını yapacağız.”

Konca, Halkımız Son Sözünü Sandıkta Verecek

HDP Kocaeli milletvekili adayı Ali Haydar Konca, “Türkiye büyük bir sıkıntı içerisinde. Dış politikada herkesle kavgalıyız. Ortadoğu bataklığına bu hükümet bizi sokmak istedi. Türkiye bir terör ithal eden bir ülke konumuna geldi. İçerde de ciddi manada bir ekonomik kriz var. Seçimden sonra bu büyük bir patlama olacak. Hükümeti ve cumhurbaşkanını korku sardı. Toplumda ciddi manada kutuplaşma var. Bu ülkenin yüzde ellisi hükümetten nefret eden bir hale geldi. İç güvenlik yasası ciddi manada hukukun rafa kaldırılmasıdır. Hukukun işlemez hale getirilmesidir. Bu yasayla birlikte tuzun koktuğunu söyleyebiliriz. Bütün bunlar hukuksuzluğun temel işaretleridir.

Konca, Herkesten Ödünç Bir Oy İstiyoruz

Bu noktada HDP yeni bir felsefe ile seçime katılmaya karar verdi. Parti olarak seçime girmek en doğal hakkımızdır. Ülkenin sorunları çözümü için bu hantal yapının değiştirilmesi gerekiyor. Bu seçimler ülke için önemi çok büyüktür. Bu seçime iki parti giriyor. Bir tüm partiler iki HDP’dir. Bu karanlık tabloda herkesten ödünç bir oy istiyoruz. Meclise girdiğimize yapacağımız ilk iş 12 Eylül’ün eseri olan bu anayasayı değiştireceğiz. Grevler milli güvenlik gerekçesiyle erteletiliyor. Barajı aşamamız gerektiğini ve desteklenmemiz gerektiğini söylüyoruz.”  HDP Kocaeli milletvekili Sevda Özer de yaptığı konuşmada, “Özetle bu ülkenin en farklı kesimleri bir amaç uğrunda bir araya geldi. Türkiye halkların uyanıyor şiarıyla yola çıktık. 8 Haziran’da seçimi zaferle kutlayalım.” 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki