Hayata Birlikte Tutundular

21 Aralık 2015, Pazartesi - 14:00

Kocaeli’ndeki bir rehabilitasyon merkezinde tanışıp evlenen bedensel engelli çiftin hayat hikayesi tüm engellilere örnek oluyor.

Kocaeli Bakım Rehabilitasyon Merkezi'nde hayatlarını devam ettirirken birbirlerini beğenip evlenen Zehra(27) ve Serdal Ağırkaya(31), hayat hikayeleri ile engelli bireylere örnek oldular. Kocaeli'de Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde tanışıp evlenen bedensel engelli Zehra ve Serdal Ağırkaya çifti de "Birbirimizi severek hayata sımsıkı tutunduk" diyerek, kendileri gibi engelli olan vatandaşlara mesaj verdiler.

REHABİLİTASYON MERKEZİNDE TANIŞTILAR

Bir yaşında yanlış iğneden dolayı engelli kalan Serdal Ağırkaya, ilerleyen yaşlarda engelli basketbol sporu yapmak için Kocaeli'ne geldi. Konya doğumlu olan Ağırkaya, imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle Kocaeli Bakım Rehabilitasyon Merkezi'nde başvurarak yardım istedi. Merkeze yerleşen Ağırkaya, kendisi gibi engelli olan Zehra ile tanışmasıyla hayatı kısa sürede değişti. Bir süre sonra evlenme kararı veren örnek çift, evlenerek Umut ve Vahit adında iki çocuk sahibi oldular.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki