Hasan Soba’dan kınama

02 Nisan 2015, Perşembe - 12:14

 

 1 yıl önce HSYK'nın yaz kararnamesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçlar Soruşturması Bürosu'na atanan ve Berkin Elvan soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın terör örgütü tarafından makamında öldürülüp Şehit edilmesi üzerine AK PARTİ Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba yazılı açıklamada bulunup, saldırıyı esefle kınadı.

 Devletin üst düzey bir memurunun makamında alçakla katledilmesini lanetleyen ve bu menfur saldırıyı Milli Beraberliğimize bir saldırı olarak nitelendiren Başkan Soba, "Bu olay bizi ve devletimizi derinden üzmüştür. Bu alçakça işlenmiş terör saldırısı, Milli birlik ve beraberliğimize işlenmiş bir saldırıdır. Bu menfur saldırıyı lanetle kınıyorum" diyerek hukukun üstünlüğünü belirtti.

 Türk yargısının gerekeni yapacağı hususunda kuşku duymadığını belirten Soba, "Önceden olduğu gibi bugün de Türk Yargısının daima ve korkusuzca ayakta kalarak adaletin tesisi için mücadele etmeye devam edeceğinden hiç bir kuşkum yok" diyerek kimsenin de kuşku duymaması gerektiğini bildirdi. Öncelikle devletimizin ve milletimizin başı sağ olsun diyen Soba, Şehit Savcı Kiraz'ın da ailesine başsağlığı ve sabır dileklerinde bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki