Hamsi ve palamut 7 TL’ye düştü

07 Eylül 2015, Pazartesi - 13:59

 

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla balıkçılar ve balık satıcıları Nisan ayı öncesi renkli ve bereketli günlerine geri döndü. Yasak öncesi kilosu 15 TL olan hamsi, bugün itibariyle 7 TL’ye kadar düştü

1 Eylül itibariyle ‘vira bismillah’ diyerek balığa çıkan balıkçılarımızın balığı bol bulmasıyla birlikte balık satıcıları ve balık sever vatandaşın fiyatların inmesi sebebiyle yüzü gülmeye başladı. 15 Nisan tarihinde avlanmanın yasaklanmasıyla birlikte yaklaşık 4 buçuk aydır ucuz balığa hasret kalan balık sever vatandaşlar avlanma yasağının kalkmasıyla birlikte balığı özlediği fiyata almaya başladı. 1 Eylül öncesi kilosu 15 TL olan hamsi 7 TL, tanesi 15 TL olan palamut 7 TL’ye ve kilosu 25 TL olan istavrit balığı 10 TL’ye kadar ucuzladı. Balık satıcıları,  hafta içi balık fiyatlarının daha da düşeceğini belirtti.

 

 ‘PAZAR GÜNÜ’ FİYATLARI ETKİLEYEMEDİ

Avlanma yasağın kalkmasıyla birlikte balıkçılar bol bir sezon geçireceğinin sinyallerini ilk haftadan vermeye başladı. Pazar günü olması sebebiyle pikniğe gidecek vatandaşlar balık tezgahlarının önüne geldiğinde fiyatlara inanamadı. Sabah balık mezatında bol olan balık, tezgahta  fiyatlarıyla ucuz bir görüntü çizdi.

Tezgahlarda yerini alan taptaze hamsi 7 TL, İstavrit 10 TL,  Sardalye 20 TL, palamut(tane) 7 TL, Çipura-Levrek(tane) 6-7 TL,  Yağlı Mezgit 15 TL, Karides 20 TL,    Zargana 15 TL,  alabalık(tane) 4 TL,  somon 30 TL, tekir 15 TL, barbun 40 TL,  turna 25 TL, Jumbo karides 50 TL’den alıcılarını bekliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki