Haldızlar davasında yine erteleme

29 Eylül 2015, Salı - 22:39

 

 

 

Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan iş adamı Macit Haldız’ın da aralarında bulunduğu 19 kişinin yargılandığı dava Yıldız Konutları davasında sona gelindi. Mahkeme heyeti dosyayı inceleyerek karara bağlamak için duruşmayı erteledi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. tarafından, Yuvam Akarca bölgesinde yapılan Yıldız Konutları’nın inşaatı için açılan ihaleyle ilgili, Macit Haldız’ın da aralarında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davanın görülmesine dün devam edildi. Kocaeli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada bu celse karar çıkması bekleniyordu. Ancak mahkeme heyetinin değişmesi nedeniyle dava 10 Aralık tarihine ertelendi.

 

SAVCI BERAAT İSTEMİŞTİ

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz olarak yargılanan sanık avukatlarından Çağdaş Aru, Nazmi Küçükosmanoğlu, İlhan Masarifoğlu, Erol Şahin, Kamil Şirin ve Arzu Yalçın katıldı. Bir önceki duruşmada Cumhuriyet Savcısı olaya ilişkin mütalaasını vermiş ve tüm sanıkların beraatlerini istemişti. Dün görülen duruşmada karar çıkması beklenirken, mahkeme heyetindeki değişiklikler nedeniyle dosyanın karar için yeniden incelenmesi amacıyla erteleme kararı verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki