Hakim Sahte Müşaviri Yakalattı

Hakim Sahte Müşaviri Yakalattı
04 Haziran 2016, Cumartesi - 12:18

Kocaeli Adliyesi'nde savcı ve hakimlere kendisini "Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri" olarak tanıtarak dosya takibi yapan kişi, Adalet Komisyonu Başkanı Paça'nın dikkati sayesinde yakalandı.

Kocaeli Adliyesi'nde savcı ve hakimlere kendisini "Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri" olarak tanıtarak dosya takibi yapan kişi, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça'nın dikkati sayesinde yakalandı. Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhiddin Paça, gazetecilere yaptığı açıklamada, Necdet Ç'nin (66) odasına gelerek, kendini Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak tanıttığını, bir dosya hakkında kendisinden yardım istediğini söylediğini belirtti. Odasında kendisine çay ikram ettiğini anlatan Paça, söz konusu kişinin kendisinden cezaevinde yatan bir kadın mahkum için denetimli serbestlikten yararlanma talebini kabul etmesi yönünde ricada bulunduğunu ifade etti.

Söz konusu kişinin müşavirlik için yaşlı olduğunu gördüğünü, ayrıca hal ve hareketlerinden şüphelendiğini vurgulayan Paça, şunları kaydetti; "Odamdan ayrıldıktan sonra Adalet Bakanlığını aratarak, bu isimde bir müşavir olup olmadığını sordurdum. Böyle isimde birinin olmadığını söylediler. Ben de adliye içinde olabilir düşüncesiyle bu kişinin bulunup yakalanması için polisi görevlendirdim. Bir süre sonra yakalandı. Başkan hakim ve savcılara da kendisini müşavir olarak tanıtmış. Kimlik tespiti yaptırmak istedim, kimliğini evde unuttuğunu söyledi. Kimlik numarasını sordum, bilmediğini ifade etti. Anne ve baba adını sordum. Babasının adını bildiğini ancak annesinin adını bilmediğini belirtti. İyice şüphelendim. Üst aramasında Necdet Ç. adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Kimliğin gerçek olup olmadığı araştırılıyor. Bu kişi hakkında soruşturma başlatıldı."
Şüpheli, polisteki işlemlerinin ardından "adil yargılamayı etkilemeye çalışmak" suçundan savcılık tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki