HACILAR KÖYÜ DERNEĞİNDEN BİR İLK

28 Aralık 2014, Pazar - 23:26

Çayırova’da ikamet eden Erzurum ili İspir ilçesine ait Hacılar köyü derneği bir ilke imza attı

Çayırova’da ikamet eden Erzurum ili İspir ilçesine ait hacılar köyü derneği bir ilke imza atarak,Çayırova Belediyesi Kültür salonunda hem eğlendiler,hem  yeni yönetimlerini tanıştılar,hemde köylülerin bir birleriyle kaynaşmasını sağladılar

GEÇMİŞTEN GELECEĞE IŞIK TUTTULAR

Hacılar Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği; Yeni Yönetimin Tanıtılması ve Faaliyet Raporlarını ibra etmek için Kültür salonunda bir program düzenledi. Programa Hacılar köyü derneği  üyeleri yoğun ilgi gösterdiler.

Slayt gösterileri ile geçmişden bugüne kadar Köyde yaşayanların resimlerinin gösterilmesi,salonda bulunan yediden yetmişe herkesi göz yaşlarına boğdu İlçe milli eğitim şube müdürü Köksal Turan’nın Sezai Karakoç’un Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine şiirindeki,

 Ülkendeki kuşlardan ne haber vardır

Mezarlardan bile yükselen bir bahar vardır
Aşk celladından ne çıkar madem ki yâr vardır
Yoktan da vardan da öte bir Var vardır
Hep suç bende değil beni yakıp yıkan bir nazar vardır
O şarkıya özenip söylenecek mısralar vardır
Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır
Sırların sırrına ermek için sende anahtar vardır
Göğsünde sürgününü geri çağıran bir damar vardır
Senden umut kesmem kalbinde merhamet adlı bir çınar vardır, dizeleri salonda bulunan herkese duygu dolu anlar yaşattı. Memleket özlemini bir araya gelerek gideren Hacılar kötü mensupları, geçmişlerini hayırla yad ederek de vefanın sadece bir isim olmadığını da göstermiş oldular.

Serdar Kolonun sunumunu üstlendiği programda salonu dolduran hacılar köyü derneği üyelerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Program da kısa bir konuşma yapan Dernek başkanı Kadir Turan, hemşerilerini bir arada görmekten onur duyduğunu belirtti. Birlik beraberlik içerisinde, memleketlerinden uzakta olan kardeşlerimizin örf ve ananelerimizi kaybetmeden yaşaması bizler için çok önemli. Değerlerimizi ön planda tutarak yaşadığımız şehre de katkı yapmak bizleri onure ediyor. Bizler büyüklerimizden aldığımız bu bayrağı İnşallah değerlerimize sahip çıkarak daha ilerlere götüreceğiz, Programa katılan siz değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum.Herzaman sizlerden aldığımız güçle daha güzel hizmetlere imza atmak için çaba içerisinde olacağız. Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki