Güzeloğlu'ndan annelere mesaj

Güzeloğlu'ndan annelere mesaj
07 Mayıs 2016, Cumartesi - 12:02

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı

 

Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, annelerin önemine değindi. “Sebebi varlığımız, sonsuz şefkat ve karşılıksız sevginin sembolü olan annelerimiz, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen ve yeri başka bir şeyle doldurulamayacak olan en kutsal varlıklarımızdır” diyerek annelerin hayattaki yerine dikkat çeken Güzeloğlu, şunları söyledi: “Dünyanın en zor ve ulvi görevlerinden birini üstlenmiş, şefkatin, fedakarlığın merhametin ve koşulsuz sevginin en güzel örneği olan annelerimiz, dünyadaki en yüce varlıklardır.


HADİSTEN ÖRNEKLER
 Sevgi ve şefkatle, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluştururlar. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa tüm varlığını adayan, dünyanın en güzel, en temiz, en masum duygularını taşırlar. Bu yönleriyle onları sadece bir anne olarak değil, geleceğimizin birer mimarı olarak görmeliyiz. Feragat ve fedakarlığın timsali olan annelerimiz, hayatımız boyunca rehberimiz, eğiticimiz, hayat denen engebeli yolda en önemli ışığımızdır. Onları sadece bir günde değil tüm yaşamları boyunca hatırlamalı, kıymetlerini bilmeli ve baş tacı olarak taşımalıyız. Yüce dinimizde anneye ayrı bir önem,  ayrı bir değer vermiş ve Hadis-i Şerif’te belirtildiği üzere ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ demek suretiyle onları yüceltmiştir. 


BAŞIMIZIN TACI
Bizi biz yapan, bizleri birbirimize kenetleyen değerlerin yeşertilip, yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde, toplumun şekillendirilmesinde, geleceğe umutla bakan, çalışkan, idealist bir neslin yetiştirilmesinde şüphesiz en büyük pay annelerimizindir. Bu duygu ve düşüncelerle; nice emeklerle yetiştirdikleri evlatlarını vatan uğruna şehit veren annelerimizin acılarını yürekten paylaşıyor, tüm şehit annelerine bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başımızın tacı annelerimizden hayatta olmayanlara rahmet, yaşayan annelerimize ise uzun ömür, sağlık ve mutluluk diliyorum ve en içten sevgilerimi sunuyorum. Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki