Güzeloğlu'ndan anlamlı mesaj

Güzeloğlu'ndan anlamlı mesaj
17 Eylül 2016, Cumartesi - 20:28

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 19 Eylül'de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesi mesaj yayımladı.

Vali Güzeloğlu, mesajında, okula kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar ile veliler, öğretmenler ve yöneticiler olarak yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. 

Öğrenci sayısı bakımından diğer illere oranla büyük bir yoğunluk gösteren sanayi kenti Kocaeli'ye bu yıl da yeni okul, derslik ve diğer eğitim yatırımlarının yapıldığına dikkati çeken Güzeloğlu, ihtiyaç duyulan okulların onarıldığını ve çocukların en güzel imkanlarla eğitimlerini sürdürmeleri için gerekli bütün tedbirlerin alındığını belirtti. 

Güzeloğlu, toplumların ve devletlerin inşasında öğretmenlerin katkıları ve desteğinin her türlü gayret ve çalışmadan daha önemli olduğuna işaret ederek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerin çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamada görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancım tamdır. Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakarlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır." ifadelerini kullandı. 

Mesajının devamında Güzeloğlu, şunlara yer verdi:

"Bugün okullarınıza, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza yeniden kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyorsunuz. Bu duygularınızı bizler de paylaşıyor, sizlerin daha güzel, daha sağlıklı, daha modern kurumlarında eğitim görmeniz için gerekli her türlü önlemleri alıyor ve almaya devam ediyoruz. Sizler de çalışarak ve verilen görevleri yerine getirerek anne ve babanıza, öğretmenlerinize ve bizlere karşı olan görev ve sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz." 

Güzeloğlu, velilerin çocuklarının başarılarında ve iyi birer vatandaş olarak yetişmelerinde çok büyük paylarının olduğunu asla unutmamalarını belirterek, "Sadece onların maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, onlara iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından meslek seçimine kadar birçok konuda rehberlik edip destek olursanız, başarılarını görmenin mutluluğunu sizler de yaşayacaksınız. Yapılan bütün araştırmalar, çocukların iyi bir eğitim almasında, toplumun ve ülkenin beklentileri doğrultusunda yetişmesinde, öğretmenler kadar anne babaların da çok önemli katkılarının olduğunu göstermektedir.

Yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, onurlu mesleği temsil saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki