Gültekin Şenel’ den Anlamlı Bayram Mesajı

Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel Ramazan Bayramı Münasebetiyle Tebrik ve kutlama mesajı yayımladı.
28 Temmuz 2014, Pazartesi - 01:31

Şenel yayımladığı mesajında son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan olumsuz tabloları bir daha yaşanmaması adına Ramazan bayramının hayırlar getirmesini istedi.

 

Gebze Kent Konseyi Başkanı Gültekin Şenel ‘’Bayramlar Milli ve Dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Dedi Sözlerine şöyle devam eden Şenel’’Ne yazık ki bu bayrama Ceylanpınar da Terör örgütü ile girilen çatışmada Şehit Olan askerlerimizin acısı, Somada Kaybettiğimiz Madenci kardeşlerimizin acısının tazeliği, hem de İslam beldelerin de yaşanan savaşlar, katliamlar damgasını vurmuş bulunuyor. Türk Milletine geçmişten gelen hasıma ne tavırlarını kaybetmeyen Cin'in Doğu Türkistan da Soydaşlarımıza yaptıkları, Arakan, ve Myanmar'da, Budistler tarafından canlı canlı yakılan Müslüman kardeşlerimiz, Irak'ta Türkmenlere karşı başlatılan soykırım, Suriye, ve Mısırda Müslüman halkın bir birlerine düşman edilişi, Gazze'de İsrail'in durmak bilmeyen katliamı. Velhasıl dünyanın dört bir tarafında İslam’a, Müslümanlara ve Türk'lere karşı yapılan bunca saldırı, soykırım, çoluk çocuk demeden katledilen kardeşlerimizin acıları yüreklerimizde bir bayramı yaşayacağız.

 

Ama dedik ya;  Bayramlar Milli ve Dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.  Bizlerin üzerine düşen en büyük sorumluluk, bilinçli bir şekilde bir birimize sımsıkı sarılarak, milli dini ve kültürel değerlerimizi kaybetmeden, Ekonomik olarak da gelişmiş bir toplum oluşturma azim ve gayreti ile İktisadi ve Siyasi bakımdan söz sahibi bir Dünya ülkesi olma yolunda durmadan yılmadan başarı sağlamamız gerekmektedir. Ekonomik, Teknolojik bakımdan ilerlemiş, demokratik hak ve özgürlüklerin geliştiği bir ülke hayali her vatandaşımızın temel hedef ve arzusu olmalıdır. Ancak etrafımızda ve dünyada ki bunca olumsuzluğa rağmen Ülke olarak sükûnet ve huzur içerisinde bir Ramazan-ı şerifi geçirmiş olmanın bir nimet olduğunu da unutmamak gerektiğini bilmemiz gerekmekte ve şükretmemiz gerektiği kanaatindeyim. Bu vesile ile, Yarına umutla bakan, sevgi ve hoşgörüyü rehber edinmiş bir dünya özlemi ile, hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlar saygılar sunarım. Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki