GTÜ Bilişim Vadisi için harekete geçti

19 Ekim 2015, Pazartesi - 12:47

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Türkiye ve dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının yer alacağı Bilişim Vadisi'nde çalışacak 100 bin nitelikli personelin yetiştirilmesi konusunda önemli bir görev üstlenecek

200 GENÇ EĞİTİM ALACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde kurulmasına karar verilen ve mayıs ayında temeli atılan Bilişim Vadisi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türkiye'nin geleceğine yön verecek projeler arasında gösterilen vadide tam olarak faaliyete geçtiğinde, 100 bin kişiye istihdam sağlayacak. İhtiyaç duyulan nitelikli personelin yetiştirilmesi konusunda GTÜ, en büyük rolü oynayacak. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi ve GTÜ işbirliğiyle gerçekleştirilecek "Nitelikli Bilişim Elemanı Yetiştirme Projesi" kapsamında 200 gence eğitim verilecek.

BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ KURULDU

İŞKUR'a yapılan başvurular sonucunca programa kabul edilen gençlerin yarısı GTÜ tarafından hazırlanan eğitim programına katılacak ve başarılı olanlar Bilişim Vadisi'nde istihdam edilecek. GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, GTÜ'nün 504 akademik personel ve 5 bin 940 öğrencisiyle gelişmekte olan bir yüksek öğretim kurumu olduğunu kaydetti. Üniversitenin yeniden yapılanması kapsamında mevcut mühendislik, temel bilimler, mimarlık ve işletme fakültelerine 7 yeni enstitü ilave edildiğini vurgulayan Görgün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bilişim Vadisi'nde daha etkin rol alabilmek için Bilişim Teknolojileri Enstitüsü'nü kurduk “ dedİ.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki