GTO'da Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

GTO'da Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
13 Ekim 2016, Perşembe - 15:15

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı ve Gebze Ticaret Odası tarafından düzenlenen 6736 sayılı Vergi ve diğer Kamu Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun vergi mükelleflerine çağrıda bulundu

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, borçların yapılandırılmasıyla adına atılan adımın önemine vurgu yaparak birikmiş borç yükünün hafifletilmesi ve bitirilebilmesi adına bu adamın bir fırsat niteliğinde olduğunu söyledi. Gebze Ticaret Odası meclis ve üyelerine yönelik yapılan bu toplantının şirketlerin geleceği için önem arz ettiğini belirtti. Coşkun, bu fırsatın geçmiş yapılandırma fırsatlarına göre daha kapsamlı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bu yasa kapsamında, geriye dönük olarak geçmişle ilgili matrah ve vergi artırımı bildirimi yapan mükellefin geçmişi incelenmeyecek, yani bir nevi geçmişe yönelik sigortalı olacaktır.  Geçmiş dönemlerde de hükümetimiz bazı yapılandırma fırsatları sundu. Ancak bu en kapsamlısı oldu Buradan bir müjde daha vermek isteri. Gebze Vergi Dairesi en alt katı eskiden Mal Müdürlüğü’ne aitti. Burayı en üst kata taşıdık ve artan nüfus ve mükellefe ranla bizde çalışma alanımızı fiziken genişlettik.” dedi.

SORULAR SORULDU
Erhan Coşkun’un konuşmasının ardından konunun uzmanı olan bölüm kısım müdürleri yeni yasanın detaylarını ve inceliklerini anlatarak Gebze Ticaret Odası üyelerine bilgi verdi. Sunum sonrası ise merak edilen soruların cevaplandırılması için soru-cevap kısmına geçildi. GTO’da düzenlenen bu toplantı katılımcılar tarafından memnuniyetle izlendi.

TAKSİTLERE BÖLÜNECEK
Vatandaşın kamuya olan borcu, sulh yolu ile sonlandırılacak ve taksitlere bölünecek.’’ Coşkun’un yeni yasanın getirdikleri ve uygulaması hakkında verdiği bilgilerden sonra Gelir İdaresi Gurup Müdür Vekili Mustafa Küçükbalkaya, Gelir İdaresi Gurup Müdürü Halil İbrahim Temiz, Gelir İdaresi Gurup Müdürü Levent Şensoy yasayla ilgili bilgilendirmede bulundu. Bilgilendirmenin ardından oda üyelerinin sorularına cevap verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki