GTO Ve Medine Ticaret Ve Sanayi Odası ‘’Kardeş Oda’’ Protokolü İmzaladı

GTO Ve Medine Ticaret Ve Sanayi Odası ‘’Kardeş Oda’’ Protokolü İmzaladı
02 Aralık 2016, Cuma - 10:46

Gebze Ticaret Odası, sürekli olarak projeleriyle gündem oluşturmanın, şehrimize katma değer kazandırmanın yanı sıra, bölgeyi ulusal ve uluslararası alanlarda hak ettiği yere taşımayı ilke edinen çalışmalarına devam ediyor. Faaliyetleriyle ’’takip edilen’’ bir kuruluş olan Oda, sınırlarını, Dünya’ya bakış açısını genişleterek, bölgenin kapılarını Dünya’ya, dolayısıyla Dünya’nın kapılarının da iş çevrelerine ve üyelerine açılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir.

Bölgemize, ülkemize artı değer sağlamak adına her anlamda ’’büyük düşünen’’ Gebze Ticaret Odası, global dünya ticaretinde artık sınırların kalktığı bilinci ile Dünya’nın bir ucundan diğer bir ucuna sürdürdüğü uluslararası faaliyetlerini arttırmaktadır.

15.500 üyesine verdiği hizmet ile 5 yıldızlı akredite bir Oda olarak, 365 oda ve borsa arasında öne çıkmayı başaran Gebze Ticaret Odası, karşılıklı işbirliğini sağlamak, bilgi, deneyim ve iyi uygulamaların paylaşımıyla hizmet kalitesini geliştirmek, ticari ve sınai iş olanaklarını arttırmak, iş dünyasının temsilcilerinin yurt dışı seyahatlerine vize kolaylığı tanımak amacıyla yürüttüğü ’’Kardeş Oda’’ protokollerine bir yenisini; kutsal topraklarımızdaki Medine Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştirdi.

İstanbul’da düzenlenen ’’DEIK Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Ortak Toplantısı"nda gerçekleşen imza töreninde, Gebze Ticaret Odası ile Medine Ticaret ve Sanayi Odası’nı ’’Kardeş Oda’’ yapan protokolü, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nail Çiler ve Medine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Muneer Mohammed Bin Saad imzaladı.

Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat Zeybekci,  Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Sn. Majid Abdullah, DEİK Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi Başkanı Sn. Yusuf Cevahir, DEİK Suudi Arabistan-Türkiye İş Konseyi Başkanı Sn. Mazen Rajab, Organize Sanayi Bölgesi Başkanları, Türk, Suudi işadamları ve yetkililerin katıldığı, ülkeler arası işbirliği olanaklarının konuşulduğu toplantıda Gebze Ticaret Odası Başkanı, kutsal topraklarımız ile yüzyılardır var olan sosyal, kültürel ve ekonomik bağların ’’Kardeş Oda Protokolü’’ ile kuvvetlendiğini belirterek, anlaşmanın üyelerimize, iktisadi hayatımıza ve her iki Oda’ya hayırlı olmasını diledi.

Türk iş adamlarına hızlı ve çoklu vize imkanının müjdelendiği ortak toplantıda, yatırım ilişkilerinin artması için Bakanlıklar nezlinde gerekli çalışmaların hızlandırılması kararı alındı.

Üyelerinin ticari hayatlarını kolaylaştıracak her türlü bilgiden haberdar olmalarını sağlayan çalışmaları ile adından söz ettiren Gebze Ticaret Odası, sürdürülebilir sınai ve ticari büyüme hedefi ile gerek bölge bazında gerekse uluslararası alanda sürdürdüğü proje ve faaliyetleriyle de ’’ilklere imza’’ atmaya devam ediyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki