GTO Başkanı Çiler: Artık Kabımıza Sığmıyoruz

27 Ocak 2016, Çarşamba - 23:04

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Kocaeli’nin 2015 yılında 72 ilden daha fazla vergi verdiğini ifade ederek, “Neden büyükşehir statüsünde il olmayalım?” diye konuştu.

Gebze Ticaret Odası 2016 yılının ilk meclis toplantısı bugün yapıldı. Geçen ayın toplantı zabtının görüşülmesi ile başlayan toplantıda oda faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından meclis toplantısına katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaparak, “Bugün odanın yönetim kurulu toplantısına katıldık. Gebze hepimizin başarılı olmak bir arada olmalıyız. Hep birlikte Gebze’nin marka şehir olması için çalışıyoruz. Gebze Türkiye’de önemli bir konuma sahip. Belediye olarak sizlerle bir araya gelerek beraber ortak bir şehri götürmek istiyoruz. İşadamların değişik bakışına ihtiyacımız var. Gebze her geçen gün marka bir şehir olma yolunda adım atılıyor. Bizlere yakışan işbirliği içerisinde güzel işler yapmak istiyoruz” dedi.

MUSTAFA KOÇ’U UNUTMADI

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in konuşmasından sonra oda faaliyetler ile ilgili olarak Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Çiler konuşmasında şunları söyledi: “Gündeme başlamadan önce Gebzeli olan ve son TEOG sınavlarında tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan almıştır. Ceren’i ve ailesini tebrik ediyorum. Geride bıraktığımız 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 16 Ocak Basın Onur Günü'nü geride bıraktık. Tüm gazetecilerin gününü kutluyoruz. Türk ekonomisine büyük katkılar sunan Mustafa Koç’u kaybettik. Örnek olmuş bir işadamıydı. Meslek lisesi meselesinin memleket meselesi olduğunu söylüyordu. Mustafa Koç’a Allah’tan rahmet diliyorum.

NEDEN İL OLMAYALIM?

Bu sancılı günlerde hepimiz birlik ve bütünlük içerisinde olacağız. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gebze’de bugün teknik üniversite ve metroyu konuşuyoruz. Biz birbirimize destek olmak zorundayız. Sorunun değil çözümün bir parçası olmalıyız. Biz güneydoğuda yaşayanlarla biriz. Geçen gün Sur’a da yardım ettik. Sokaklarda gezen çocuklar bizim çocuklarımız da olabilir. TÜİK verilerine göre Kocaeli’nde vergi gelirlerinde yüzde 25 artış var. Toplanan vergi 72 ilden daha fazla. Neden büyükşehir statüsünde il olmayalım? Bugün koşullar artık değişti. Kocaeli’nde bir aileyiz ancak artık kabımıza sığmıyoruz. Bu bölgede 2 vergi dairesi var. Üçüncüsünün açılması gündemde. Kocaeli vergi tahsilinde Kocaeli 2. sırada yer alıyor. Vergi tahsilindeki artış da Kocaeli birinci sırada. Kişi başına ödenen vergi 34 bin dolar.

VAKFA ÜYE OLALIM

56 farklı ülkeden yabancı işadamı bölgemize geldi. 22 fuar organizasyonuna katıldık. Mayıs ayında TÜYAP’ın hazırladığı bir fuara katılacağız. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 tane 112 acil istasyon kurduk. Bu istasyonları Darıca ve Dilovası’na yapmayı planlıyoruz. Kullanırsan Kullanılırsın projesi ile uyuşturucu maddeye karşı lise öğrencilere seminerler verdik. Kitap kampanyaları sayesinde İdil’e kitap gönderdik. Gebze Teknik Üniversite için vakıflarına ihtiyaç var. Bu vakfa Gebze’deki OSB’ler, Kocaeli Sanayi Odası ve işadamları katılacak. Bizler de oda olarak bu vakfa katılmak istiyoruz. O yüzden sizden onay istiyoruz.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki