Çayırova ilçesinde Yaya geçidi nöbeti tutan mülki amirler,sürücülere broşür dağıttılar

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesiyle “Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek” amacıyla Şubat ayında İlçemizde düzenlenen eylemin devamı niteliğindeki “Yaya Geçidi Nöbeti” eylemi gerçekleştirildi.

Yaya güvenliğini sağlamak üzere ‘’Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek’’ amacıyla başta okullarımız olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde ‘’Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’’ sloganıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü 13:00-15:00 saatleri arsında Kaymakamımız Sayın Hasan Gözen’in katılımları ile “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe Kaymakam  Hasan Gözen’in yanı sıra Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi,Çayırova ilçe emniyet müdürü Erkan Gürbüz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarım amirleri katıldı.

İlçemizde bulunan yaya geçitlerinde etkinlikte görevli kolluk birimlerimizce hazırlanan el broşürlerinin sürücü ve yayalara dağıtımı gerçekleştirildi.