GOSB Camii’nin açılışı törenle yapıldı

GOSB’da yapımına 2013 yılının nisan ayında başlanan ve Mayıs ayından itibaren ibadete açılan GOSB Camii’nin resmi açılışı törenle yapıldı.
26 Haziran 2015, Cuma - 15:46

Törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Haluk Görgün, İl Müftü vekili İlyas Öztel, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, bürokratlar ile sanayici ve iş adamları katıldı.

 

Törenin sürpriz konuğu ise 1990-1991 yıllarında Gebze Kaymakamlığı yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun babası Abdülkadir Güzeloğlu oldu.

VALİ GÜZELOĞLU: ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu törende yaptığı konuşmada çok önemli bir çalışmanın hayata geçirildiğini belirtip, asıl zenginliğin paylaşmaktan geçtiğini, GOSB Camii’ne katkıda bulunan sanayicilerin ve iş adamlarının zenginliği bu anlamda yaşadıklarını belirtti.

KARAOSMANOĞLU EMEĞİ
GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, GOSB’da çalışanlardan gelen talepler ve cuma namazına dahi gidemediklerine dair serzenişlerine atfen caminin yapılması için kendilerinin de teşviki olduğunu kaydetti. Karaosmanoğlu, “Caminin yapımında emeği geçenlere camide ibadet edecek olanlar adına teşekkür ediyorum” dedi.

İL MÜFTÜSÜ ÖZTEL: CAMİLER 
MÜSLÜMANLARIN TAPULARIDIR

İl Müftü vekili İlyas Öztel, mübarek Ramazan ayında kutsal bir mekânı açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Öztel, “Camiler Allah’ın evidir, gelenler Allah’ın misafiridir.

Misafirlere düşen ev sahibinin kurallarına uymak, ev sahibine düşende misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktır” diye konuştu. Camilerin, İslam’ın ve Müslümanlığın tapuları olduğunu kaydetti.

YILDIRIM:GELECEĞİMİZE
BIRAKACAĞIMIZ MİRAS

GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım caminin detaylarına değindiği konuşmasında bir proje yarışması düzenlediklerini, mevcut projenin katılımcılar tarafından belirlendiğini ve bugüne kadar pek çok sanayi kuruluşunun projesini hazırlayan Yüksek Mimar Alaz Albay tarafından çizildiğini dile getirdi. Yıldırım, “Her güzel eser bu ülkenin değeri ve geleceğimize bırakacağımız bir mirastır” dedi.

İFTAR YEMEĞİ

Çayırova Camii müezzini Nizamettin Polat’ın Kuran-ı Kerim okuması ile başlayan açılışta GOSB Cami Komisyonu Başkanı ve GOSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Ümit Şişmanoğlu ve Gebze eski Kaymakamlarından Abdülkadir Güzeloğlu da birer konuşma yaptı.

Açılış töreni kurdele kesimi, caminin gezilmesi ve plaket töreniyle sonlandı. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve konukları GOSB Bölge Müdürü Zeynep Nil Sönmez ve camiye din görevlisi olarak atanan Başar Sayarslan bilgilendirdi.

Cami açılışı sonrası GOSB Bölge Müdürlüğü’nde protokolün yanı sıra bölgedeki sanayicilerin ve girişimcilerin, GOSB çalışanları ve ailelerinin katıldığı iftar yemeği verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki