Görgün; Türk Milleti En Güzel Cevabı Verdi

Görgün; Türk Milleti En Güzel Cevabı Verdi
21 Temmuz 2016, Perşembe - 15:00

 

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, bu yıl tercihlerine GTÜ’yü yazarak yerleştiren tüm öğrencilerin sıralamalarına göre burs alacakları müjdesini verdi

Üniversiteye giriş sınavının sonuçlanmasının ardından Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk görgün basın mensuplarıyla bir araya gelerek üniversite hakkında bilgiler verdi. Toplantıda Görgün’ün yanı sıra GTÜ Genel Sekreteri Cevat Yaman, Özel Kalem Müdürü Abdurrahman Akyol, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Hasan Arslan da yer aldı. Toplantıda Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe teşebbüsüne de değindi. Ayrıca GTÜ’nün diğer üniversiteler arasındaki yeri ve bu yılki yerleştirmeler sonucunda öğrencilere katkı sağlamak amacıyla düzenleyecekleri projeleri anlattı.

Toplantıda 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe teşebbüsüne yönelik konuşan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki küçük bir grubun, yüce milletimizin iradesine karşı düzenlediği darbe girişimini, GTÜ olarak lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne ve Türk milletinin iradesine yapılan bu girişim, demokrasiyi yok etmeye çalışmakta ve ülkemizi çatışma ortamına sürüklemeyi amaçlamaktadır. Bu darbe girişimine en güzel cevabı, millet kavramının ne olduğunu en iyi şekilde ortaya koyan, meydanları doldurarak topyekûn seferber olan aziz Türk milleti vermiştir. Pazartesi günü YÖK Başkanımız tüm rektörleri davet etti. Orada ortak bir bildiri yayınlandı ve ardından meclisi gezdik. Gerçekten kötü bir durumdaydı. Orada meclis başkanı oranın bir demokrasi müzesi olarak kalmasını istediklerini belirtti” diye konuştu.

BAŞARIYI DESTEKLİYORUZ

Konuşmasının devamında GTÜ ile ilgili bilgiler veren Görgün, “Üniversitemiz Türkiye’nin en iyi akademik kadrosuna sahiptir. Diğer üniversitelere göre en iyi özelliğimiz budur. Türkiye sıralamasında teknik üniversiteler arasında ikinci sıradayız. Birinci sırada çok köklü olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve ardından 20 yıl geçmişi olan bizim üniversitemiz geliyor. Ayrıca bu yıl üniversite tercihlerinde GTÜ’ye yer veren öğrencilerin hepsi burslu okuyacak. Tabi bunun yanında sıralamalarına göre bir derecelendirme yapılacak. İlk 5 bine aylık bin TL, 5 bin ile 10 bin sıralamasına 750 TL, 10 bin ile 20 bin arasına 500 TL, 20 bin ile 30 bin arasına 400 TL, 30 bin ile 50 bin arasına 300 TL ve 50 bin üzeri sıralamayla yerleşen öğrencilere 200 TL burs imkanı sağlayacağız. Öğrencilerin başarılarını desteklemek ve kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla bunu yapacağız. Ayrıca yenilikçi projelerimizde bulunuyor. Mesela lisans öğrencilerimizin bitirme projeleri ile öğretim üyelerimizin akademik çalışmalarını birleştirerek öğrencilerin daha iyi algılamasını planlıyoruz” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki