Gökhan Orhan adaylığını açıkladı

29 Aralık 2015, Salı - 13:39

CHP İl Gençlik Kolları’nın 3 Ocak’ta yapılacak olan kongresinde Murat Erinç’in ardından mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan adaylığını açıkladı. Orhan, Kocaeli’yi yeniden solun kalesi yapmak için aday olduklarını söyledi.

CHP İl Gençlik Kolları’nın 3 Ocak’ta yapılacak olan kongresinde aday olacak isimler netleşmeye başladı. Daha önce açıklama yapan Murat Erinç’in ardından mevcut İl Gençlik kolları Başkanı Gökhan Orhan açıklama yaptı. il binasında açıklama yapan Orhan, yüreğinde devrimci mücadeleyi taşıyan arkadaşlarından aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için aday olduklarını belirten Orhan, Kocaeli’yi tekrar solun kalesi yapmak ve Kocaeli’nin rotasını çizmeyi hedeflediklerini kaydetti. Toplantıya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ve çok sayıda genç katıldı.

TEKRAR SOLUN KALESİ OLACAK

Gençlik kollarına aday olan tüm arkadaşlarına başarılar dileyen Orhan, kongrenin adil ve umutlu olacağına inandığını kaydetti. ‘Ben değil biz’ olarak mücadele bayrağını yükseltmek amacı ile aday olduğunu ifade eden Orhan, “Adaylığım bir bütünlüğün ve tahayyülün başlangıcıdır. Biz sadece partimizin yönetim kadrolarına değil, Kocaeli’yi yeniden solun kalesi yapmaya ve Kocaeli’nin rotasını çizmeye adayız. Umutsuzluğa ve teslimiyete yer vermeden Bedrettin’in, Pir Sultan’ın, Köroğul’nun, Mustafa Kemal’in bugüne ulaşan ve hiç kuşku yok ki yarınlara ulaşacak temsilcileriyiz” dedi.

BARIŞ VE KARDEŞİLİĞİN SESİ OLACAĞIZ

Alın yazısında devrimcilik olan partilerinin dün olduğu gibi bugünde neferleri almaya aday olduklarını belirten Orhan, “kavganın ve umudun olduğu her yerde var olacağız. nefer gibi çalışıp, emek harcayacağım ama bildiğimiz gerçeklerden vazgeçmeyeceğimiz siyasi süreci örgütleyeceğiz. Konuşacağız, tartışacağız, doğruyu bulacağız ama partimiz için partimize oy veren Kocaeli halkı için siyaset yapacağız. birilerini bir yere taşımak için siyaset yapmayacağız. Bizler sokakta barış, kardeşlik, eşit yurttaşlık ve insan haklarının sesi olacağız. tüm haklarımızı alana, ülkemizi faşizmden kurtarana, partimizi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapana kadar çalışacağız” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki