GİRESUNLULAR DA İLK KADIN BAŞKAN !!!

03 Mart 2015, Salı - 23:45

Gebze Giresunlular Derneği Kuruldu Başkanı İse Vildan ER Oldu.

 

Son dönemin en aktif hemşeri STK’larının başında gelen Giresunlular bir dernek daha kurdu. Gebze Giresunlular Derneği, Vildan Er başkanlığında faaliyetlerine başladı.

 

Süleyman KARAMAN’ın başkanlığında yeni oluşan Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu yönetimi, Kocaeli’deki Giresunlulara heyecan getirdi. Kısa sürede birçok etkinlik ve aktiviteye imza atan federasyon yönetimi şimdi de Gebze’de yaşayan on binlerce Giresunluları tek çatı altında buluşturdu. Kocaeli’nin ilk hemşeri dernek kadın başkanı olan Vildan Er, önceki akşam Beylikbağı Ahmet Pembegüllü Kültür Salonu’nda yönetimi birlikte kendisini kamuoyuna tanıttı.

 

DERNEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN

Gecenin açılış konuşmasını dernek başkanı Vildan ER yaptı. ER açıklamasında şunları kaydetti, “Bizim tek amacımız var oda temsil ettiğimiz ve haklarını gözettiğimiz toplumumuzu, yani hemşerilerimizi ötekileştirmeden, üzerinden kişisel menfaat ve çıkar sağlama düşüncesi olmadan iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olmaktır. İşsizine iş, aşsızına aş, hastasına sağlıklı bir yaşam, zor durumda eğitim gören öğrencisine kolaylık sağlamak için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımla karşınızdayız. Tüm Giresunluları derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.

 

KADINLARIMIZ SAHAYA İNDİ

ER’in konuşmasından sonra mikrofona Federasyon Başkanı Süleyman KARAMAN geldi. Bugüne kadar yapmış oldukları etkinliklerden kısaca bahseden Kahraman, kadınların erkeklere nazaran toplantılara daha ilgili olduklarını söyledi. Kahraman, “Kocaeli’nde Giresun toplumunun gelişmesini, olumlu değişimini ve birlik beraberlik yolunda atmış olduğu çalışmaları kimse durduramayacak. Çünkü bayan kardeşlerimiz artık bu işe elini attı. Giresun toplumunda erkeğin egemen olduğu çalışmalar ne yazık ki geçmişte yaşadıklarımızda gördüğümüz gibi başarıya ulaşmadı. Kadınlarımız sahadalar. Dün Türkiye’de ilk defa Giresunlu bir bayan hemşerimiz gurbette Yavuz Selim Mahalle muhtarımız oldu. Şükriye KAVRAN’ın bu başarısından sonra yine ilk defa hemşeri derneğimizin başına kadın başkan geldi. Gebze Giresun Derneği’nin Başkanı Vildan ER görev aldı. Ben inanıyorum ki bayan kardeşlerimizin elinin değdiği her çalışma toplumumuzun geleceğine çok büyük katkı sağlayacaktır. Gebze de bulunan dört tane mahalle muhtarlarımız Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ekrem ÇAKIR, Ulus Mahallesi Muhtarı Hüseyin AKIN, Beylikbağı Mahallesi Muhtarımız Cafer DEMİRKAN, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarımız Necati KÜTÜK muhtarlarımız ve bu davaya inanarak bu yönetimde görev almaları Giresun toplumu için çok önemli bir gelişmedir. Şimdiden Vildan ER başkanımızı ve tüm yönetim kurulunu kutluyorum. Onların başarılı olacağı inancımın da tam olduğu belirtmek istiyorum” sözlerini kullandı.

 

TEK HEDEFİM; GİRESUNLU KADIN VEKİL!

Sözlerine hayalinden bahsederek devam eden KARAMAN, “Değerli hemşerilerim, Türkiye geneline baktığımızda Giresun toplumunun nüfus olarak yoğun yaşadığı bölgelerde ne yazık ki toplumsal birliği ve beraberliği kurulmamasından dolayı  eğitimle ilgili, sağlıkla ilgili, belediyecilikle ilgili büyük sorunlar yaşadığı bir gerçektir. İşte federasyonumuz bu sorunlara çözüm üretmek için vardır ve mağdurumuzun yanında olmak için çalışacaktır. Yönetilen değil artık bu kentte yöneten kişiler arasında bizden birilerinin olması için hep beraber çalışmalıyız. Bir hedefim, bir hayalim var. İnşallah Kocaeli’nde bayan bir belediye başkanımız, bayan bir Milletvekili kardeşimizin olmasıdır. Bu inancın filizlendiği bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” diyerek son verdi.

 

Cuma akşamı yapılan etkinliğe Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan SOBA ve yönetimi,  Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman KARAMAN ve yönetimi ile çok sayıda siyasetçi, muhtar ve Giresunlular katıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki