Giresun Günleri başladı

11 Nisan 2015, Cumartesi - 20:08

Kocaeli Giresun Günleri bir gün rötarlı da olsa Perşembe Pazarı alanında başladı. Kocaeli Giresunlular Derneği tarafından yapılan etkinlikte vatandaşlar bol bol horon teperek eğlendi

Giresunlular Derneği tarafından düzenlenen ‘Kocaeli Giresun Günleri’ Perşembe Pazarı alanında başladı. Geleneksel hale getirilmek istenen etkinliğe ilimiz başta olmak üzere çevre illerden de Giresun Dernekleri katılım gösterdi. Giresun Günleri’nin açılışına ayrıca, Kütahya Vali Yardımcısı Uğur Turan ve eşi Nihal Turan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye yardımcısı Zekeriya Özak, Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Kandıra Nüfus Müdürü Kaya Bıyıkçı, Kandıra SGK Merkez Müdürü Mustafa Karakaya, Giresun Ticaret Odası Meclis Başkanı Mete Domaç, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu gibi isimler de katıldı.

 

BU LEZZETLER KAÇMAZ

Programda konuşan Giresun Dernekler Federasyon Başkanı Süleyman Karaman, etkinlik amaçlarının Giresun yöresini ve yöreye ait kültürlerin tanıtılması olduğunu söyledi. Etkinlikte, peynir çeşitleri başta olmak üzere dondurma, fındık, pide, etli ürünler, helva, zeytin gibi yöresel yemekler ile el işi ürünleri, dokumaların yer aldığı yaklaşık 100 stant bulunuyor. Ayrıca programda, Emniyet Teşkilatı’na uyuşturucuya karşı dikkat çekmek için bir stant ayrılmış bulunuyor. Programa gelen İzmitliler ile tek tek ilgilenen dernek başkanı Karaman, İzmitlileri, kültürlerini tanıması için Perşembe Pazarı alanına davet etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki