GİLM-DER'nden mezuniyet gecesi

GİLM-DER'nden mezuniyet gecesi
31 Mayıs 2016, Salı - 13:47

Kısa adı (Gilmder) olan Gebze İHL mezunları derneği tarafından düzenlenen mezuniyet programına ilgi yoğun oldu. Kocaeli milletvekili Cemil Yaman, Gebze Kaymakamı Mehmet Aslan, Ak parti ilçe Başkanı Hasan Soba, Dilovası Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Gebze İHL mezunlar Dernek Başkanı Cenk Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Mert, Hamdi Çiloğlu, Hüseyin Güler, İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Melih Erden, Mahmut Aşıkoğlu, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Dilovası Mezunlar Dernek Başkanı Metin Karakurt, Gebze İlim Yayma cemiyeti başkanı Sedat Çelik, Kocaeli Büyükşehir Hukuk Müşaviri Necmi Özen, Arapçeşme Muhtarı Remzi Kandaz, Gebze İHH yönetimi, Darıca Eğitim Birsen Başkanı Lokman Yazıcı, STK temsilcileri, okul hocalarımız mezunlar, veliler, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Osman Çankaya’nın yaptığı program, 2014 mezunumuz derneğimiz üyesi Emrecan Tekel’in Kuran Tilavetiyle başlayan program Okul müdürümüz Ethem Karaçoban’ın Açılış konuşmasıyla devam etti.Okulun bu sene de çeşitli dallarda başarılar elde ettiğini de vurgu yapan Karaçoban, ortaokul ve lise öğrencilerini okullarına beklediklerini söyledi. Mezunların bu okullara sahip çıkmasını ve sorumluluklarının arttırdığını ifade eden Karaçoban, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Mezun olacak öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diledi
Gebze İHL mezunları Dernek Başkanı Cenk Çelik yaptığı açıklama Gebze’de bulunan imam hatip okullarına, öğrencilere ve de mezunlara her zaman destek olduklarını bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini söyledi.Programa katılan ve destek veren herkese teşekkür eden Çelik, mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.Okul mezunlarından Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay yaptığı konuşmada, imam hatipli olmanın gururunu her zaman taşıdığını bunun kendisi için bir mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.Öğrencilerin çok çalışarak üniversite sınavlarında başarılı olmalarını isteyen Balay, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.
Gebze Kaymakamı Mehmet Aslan yaptığı açıklama da İmam hatip neslinin önder kişiler olmasının önemine işaret etti. Böyle bir etkinlik düzenledikleri için Gebze İHL Mezunları Derneğine ve de okul yönetimine teşekkür etti.Kocaeli milletvekili Cemil Yaman yaptığı konuşma da burada olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Böyle bir program düzenledikleri için Gebze İHL Mezunlar Derneği’ne ve de organizeyi yapan emek veren herkese teşekkür etti. Cumhurbaşkanımızın imam hatip mezunu olduğunun altını çizen Yaman, ülkemizin inançlı nesillerle güçlü olacağını ifade etti.
Öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi
Öğrencilerin hünerlerini sergilediği programda Adem Uzun hocanın okulun ilahi korosunun söylediği ilahilerde duygusal anlar yaşandı.Necip Fazıl’ın '’Zindandan Mehmed’e Mektup'’ adlı şiirini enfes okuyan Son sınıf öğrencisi Tarık Yıldız’ı dinleyen seyirciler, gözyaşlarına hakim olamadı. İmam hatip andının okunması ve slayt gösterisinin ardından Final bölümünde Eşref Ziya Terzi sahne Aldı.Söylediği birbirinden güzel ezgilerle salonu coşturan Terzi, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı .Minareler süngü kubbeler miğfer, ağlama karanfil, söyle İstanbul söyle, Beyazıt meydanında, adlı efsane eserlerine eşlik eden seyirciler, büyük coşku yaşadılar. Protokol üyelerinin de eşlik ettiği eserlerle mezuniyet gecesine damga vuran Eşref Ziya Terzi dinlemeye gelen izleyicilerden ve öğrencilerden tam not aldı.Program sonunda okul birincilerine Gebze Mezunlar Derneği’nin hediye ettiği altınlar Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve Gebze Kaymakamı Mehmet Aslan Tarafından takdim edildi.Programdan çok memnun olduklarını ifade eden öğrenciler ve izleyiciler Gebze İHL mezunlar derneği’ne ve okul yönetimine teşekkür ettiler.Öğrenciler, Okullarından mezun olmanın sevincini ve hüznünü bir arada yaşadılar.Hatıra fotoğrafı ve mezunlara başarı belgelerinin takdim edilmesiyle program sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki