Geleceğin mucitleri Koç’tan çıkacak

Koç Ortaokulu öğrencilerinin yıl içinde Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar derslerinde yaptığı çalışmalardan seçilen resim sergisi büyük ilgi gördü.
08 Mayıs 2014, Perşembe - 12:46

 

Okulun konferans salonunda saat 11.00’de gerçekleşen sergi açılışına Gebze Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Koç Ortaokulu Müdürü İrfan Yılmaz’ın yanı sıra Gebze ve çevre okullardan çok sayıda okul müdürü, idareci ve öğretmenler katıldı.Koç Ortaokulunun tecrübeli müdürü İfan Yılmaz’ın kısa bir selamla konuşmasından sonra Gebze Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel ile Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan kurdeleyi birlikte kestiler.

ROBOTLAR İLGİ GÖRDÜ

Görsel Sanatlar Öğretmeni F. Göksel Cölben ile Teknoloji ve tasarım Öğretmenleri Sevil Devrim, Nihal Açık ve Gülsen Duran’ın eğitim ve denetiminde öğrencilerin yıl içinde yaptığı el emeği ve göz nuru çalışmalarının sergilendiği ve mucitlere taş çıkartacak etkinlik parmak ısırttı. Okul Müdürü İrfan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel ve konuklarıyla stantları tek tek gezerek bilgi verdi. Sergi de en büyük ilgiliyi ise basit elektrikli devreden yapılan robotlar gördü. Davetlilerin en çok ilgisini çeken bu standa, Koç ortakolu öğrencilerinin ne kadar zeki ve yaratıcı olduğu gözler önüne serildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki