Geçen yıl kursiyer rekoru kıran KO-MEK yeni döneme hazır

Geçen yıl kursiyer rekoru kıran KO-MEK yeni döneme hazır
07 Eylül 2016, Çarşamba - 13:31

Geçtiğimiz dönem 48 bin 285 kursiyerle rekor kıran KO-MEK yeni döneme hazır

Geride bıraktığı 12 yıla damgasını vuran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), verdiği kaliteli eğitim ve ortaya koyduğu projelerle Halk Üniversitesi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Eğitimlerin yanı sıra birçok başarılı sosyal projeye imza atan KO-MEK, yeni dönemde de hem sosyal sorumluluk projeleri, hem de bireysel eğitimlerle binlerce kursiyerin ufkunu açmaya hazırlanıyor.

EĞİTİME KURUM İÇİNDE BAŞLADI

Geride bıraktığı dönemde 48 bin 285 kursiyer ile rekor kıran KO-MEK, yeni dönemde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bu sayıyı geçmeyi hedefliyor. 300’ü aşkın alanında başarılı usta öğreticiler ile yeni döneme hazırlanan KO-MEK, kurum içi eğitimlerine de büyük önem veriyor.  Geçtiğimiz dönemde “Eğitimcinin Eğitimi” projesi ile ilk önce Usta Öğreticilere eğitim veren KO-MEK, usta öğreticilerin hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim faaliyetlerini planlama yürütme ve değerlendirme bilgi ve becerilerine sahip olmasını bu dönemde de verdiği eğitimlerle amaçlamaktadır.

DRAMA YÖNETİMİ VE İLETİŞİM TEKNİKLERİ

Ayrıca Usta Öğreticiler, eğitim kazanımları olarak eğitim süresi sonucunda; kurum içerisinde etkili iletişim kurma, yetişkin eğitiminin temel özelliklerini kavrama, kurum içerisinde gerekli eğitim ihtiyacını belirlemeye yönelik ihtiyaç analizi yapma, belirlenen ihtiyaç doğrultusunda ihtiyacı belirleme ve tüm süreci raporlayabilme becerisine sahip olacaktır. Kurs Merkezi Sorumlularına yönelik verilen bir diğer önemli proje ise “Drama Yöntemi ile İletişim Teknikleri” oldu. Kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında dini ve bilimsel gerçeklerle kişisel kimliklerin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Proje kapsamında 89 Kurs Merkezi Sorumlusuna eğitim verildi.

BİR İLK; BRAİLLE ALFABESİ

KO-MEK’te geçtiğimiz dönem bir ilk gerçekleştirilerek, Braille Alfabesi (Kabartma yazı) ile görme engelli kursiyerlere Kur’an-ı Kerim Okuma Eğitimi verildi.  KO-MEK yeni dönemde de Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirerek talep olduğu takdirde tüm il genelinde görme engelli kursiyerlere Braille Alfabesi ile Kur’an-ı Kerim Okuma Kursu vermek için çalışmalara başladı. 12 Kur’an-ı Kerim Usta Öğreticisinin, yaklaşık 2 ay boyunca aldığı eğitim sonrasında tüm Kocaeli genelinde görme engelliler için Kur’an-ı Kerim Okuma Kursu açılabilecek. İlk kez geçtiğimiz dönemde verilmeye başlanan Braille alfabesi ile eğitimler için bu yıl tüm ilçe Kurs Merkezlerinde başvurular alınacak.

DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ

KO-MEK’in diğer önemli projelerinden biri de “Değerler Eğitimi” projesi oldu. Kocaeli İl Müftülüğü ile ortak yürütülen değerler eğitimi projesiyle KO-MEK kursiyerlerinin Kur-an ve Sünnet ışığında bilinçlendirilmesi ve böylelikle bir kişiye değil bir ailenin gelişimine destek verilmesi amaçlandı. Proje kapsamında geçtiğimiz dönem 4.984 kursiyer, toplamda ise yaklaşık 10 bin kursiyer Değerler Eğitimine katıldı.

BAŞVURULAR ONLİNE ALINIYOR

KO-MEK’te eğitim almak isteyen vatandaşlar, www.komek.org web sayfası üzerinden eğitim almak istedikleri kurslara online başvuruda bulunabilirken; dilerlerse kendilerine yakın KO-MEK Kurs Merkezlerine de şahsen başvuruda bulunabiliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki