Gebze’yi il yapacağız

17 Mayıs 2015, Pazar - 01:41

 

CHP Milletvekili adayları ve parti yöneticileri basınla bir araya geldi.

CHP’li milletvekili adayları CHP Gebze ilçe başkanı Yakup Yılmaz’ın önerisiyle, seçilip meclise girmeleri halinde, Gebze’nin Büyükşehir’li il olması için TBMM’ye kanun teklifi vereceklerine dair taahhütname imzaladı.

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, düzenlemiş olduğu toplantı ile bölgedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Antik Kafe Restoran’da yapılan programa CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP Kocaeli Milletvekili adayları Tahsin Tarhan, Kemal Nişancı, CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

 

yakup-yilmaz-001.jpg

 

YILMAZ’DAN TAAHHÜTNAME

Programda ilk olarak söz alan CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP’nin Kocaeli milletvekili adaylarına seçildiklerinde Gebze’nin büyükşehirli il olması için kanun teklifi vermeleri yönünde taahhütname hazırladığını belirterek, “Milletvekili adaylarımıza, bu taahhütnameleri imzalatacağım. Seçildiklerinde, Gebze’nin hak etmiş olduğu büyükşehirli il olma konusunda kendilerinden kanun teklifi vermelerini bekleyeceğiz” diye konuştu.

 

İŞSİZLİK SORUNU BÜYÜYOR’

Basın özgürlüğü ile ilgili medyaya yönelik baskıların olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli il Başkanı Cihat Altunyuva “ Türkiye’de basın özgürlüğü ayaklar altında. Halkın haber alma özgürlüğü yok. CHP olarak iktidarda olursak basın özgürlüğünün olduğu bir ülke vaat ediyoruz” diye konuştu. CHP Kocaeli Milletvekili adayı Kemal Nişancı, sanayi kenti Kocaeli’nde bile işsizlik sorunu olduğuna işaret ederek, istihdamın oluşması için proje geliştireceklerini söyledi.

 ‘GEBZE’DE HAYAT BİTMİŞ’

Seçimi çok iyi değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için bu seçimi iyi değerlendirelim. Çünkü bu ülkede adalet yok, baskıcı ve hırsızlık ve yolsuzluk olan bir rejim var. Bu ülkede artık yolsuzluk ve hırsızlık sıradanlaşmış vaziyette. Kimse hesap sormuyor. Gebze’de siyaset ve doğruluk çökmüş. Kısacası Gebze’de hayat bitmiş. Bunun sorumlusu bu kenti yönetenlerdir. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Artık elimizi taşın altına koyun” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki