Gebze'ye iyi haber!

26 Kasım 2014, Çarşamba - 14:33

Bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırma ile il olmayı bekleyen 43 ilçe belirlendi. İlçelerin yüz ölçümleri, nüfusları, gelişmişlik özellikleri gibi bir çok konu başlığı altında yapılan araştırma da il olabilecek kapasiteye sahip 43 ilçe belirlendi. Bu ilçelerin arasında Kocaeli'nin dev sanayi ilçesi olan Gebze'de var..


Belirlenen ilçeler arasında Ereğli'nin olması da dikkatlerden kaçmadı. Belirli dönemlerde bazı kişiler tarafından gündeme getirilen Ereğli'nin il olması meselesi,son günlerde sosyal medyada yeniden dillendirilmeye başlandı. Ancak il olma özelliklerinin taşıyan Ereğli'nin yıllardır il yapılmaması ekonomik ve sosyal olarak ilçenin geri kalmasına sebep oluyor.

Ayrıca dikkat çeken diğer bir nokta ise Ereğli'den daha az gelişmiş bir çok ilçenin daha önce il yapılması ve il olduktan sonra bütçeden aldıkları pay ile ekonomik ve sosyal olarak ilerleyerek refah düzeylerini artırmaları. Bu durum Ereğli'nin il olmasını isteyenlerin yeterince sesini duyuramadığını ortaya çıkartıyor.

İl olma özellikleri taşıyan ilçeler ise şunlar;

Çorlu, Alanya, Şebinkarahisar, Beypazarı, Manavgat,

Şereflikoçhisar, Bandırma, Anamur, Akhisar, Develi,

Elbistan, Edremit, Turhal, Zile, Niksar,

Polatlı, Ereğli (Konya), Erciş, Gebze, İnegöl,

Ergani, İskenderun, Ereğli (Zonguldak), Midyat, Fethiye,

Malazgirt, Nazilli, Siverek, Lüleburgaz, Tarsus,

Kahta, Kozan, Suşehri, İnegöl, Sungurlu, Yüksekova, Erbaa

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki