Gebzeliler meydanda buluşuyor

Gebze Belediyesi tarafından kent meydanında düzenlenen Ramazan etkinlikleri, ‘Hicazlı Sevgili’ sohbet programı ve Ömer Karaoğlu konseriyle sürüyor
07 Temmuz 2014, Pazartesi - 15:10

ÇAYHANEDE SOHBET

Gebze Belediyesi Ramazan ayı özel kültür sanat etkinlikleri devam ediyor. Gebzelilerin kaynaşma ve bir araya gelme adresi olan Gebze Kent Meydanı, iftar saatinin ardından vatandaşların akınına uğruyor. Meydanda bulunan ışıklı gösteri havuzunda her akşam düzenlenen görsel şöleni izlemek üzere meydana akın eden Gebzeliler, meydanda Gebze Belediyesi tarafından kurulan çayhanede kendilerine ikram edilen çaylarını yudumlayarak etkinlikleri takip ediyor.

GEBZELİLER AKIN EDİYOR

Gebze Belediyesi tarafından Ramazan ayı özel programları devam ediyor. Etkinlikler kapsamında hafta sonu düzenlenen ‘Hicazlı Sevgili’ ve Ömer Karaoğlu konseri, Gebzelilerden ilgi gördü. Vehbi Karakaş, Ramazan Zor ve Hüseyin Duru’nun katılımıyla düzenlenen ‘Hicazlı Sevgili’ isimli söyleşiyi dinlemek üzere kent meydanına aileleriyle birlikte gelen Gebzeliler, Sema gösterisini de ilgiyle takip etti. Ömer Karaoğlu konseri için kent meydanını dolduran Gebzeliler, musiki ustasının seslendirdiği şarkı ve naatları ilgiyle takip etti. Karaoğlu’nun sevilen bestesi ‘Kuşlar’ isimli eserini, meydanı dolduran sanat sever Gebzeliler birlikte söyledi.

MEYDANDA RAMAZAN

Gebze Kent Meydanı’ndaki etkinlikleri Gebzeli hemşerileriyle birlikte izlemek üzere gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, vatandaşlarla çayhanede sohbet etti. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında kent meydanının Gebzelilerin tercih ettiği gözde mekanların başında geldiğini vurgulayan Başkan Köşker, “Kur’an ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın manevi ilklimine uygun etkinlikleri bu yılda kent meydanımızda düzenliyoruz. Gebzeli hemşerilerimiz aileleriyle iftar sonrası gelerek sahura kadar meydanda vakit geçiriyor. Ramazanın tüm güzellikleri Gebze’de, kent meydanımızda paylaşılıyor, yaşatılıyor” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki