GEBZE’Lİ MİLLİLERİMİZ İSVİÇRE’DE

04 Şubat 2015, Çarşamba - 14:35

 6-8 Şubat 2015 tarihlerinde İSVİÇRE/ Zürih’de yapılacak olan 42. Ümit-Genç 21 Yaş Altı Avrupa  KARATE Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek 6 Gebze’li milli sporcumuz ve Adnan Şamdan dün 11:15 uçağı ile İsviçre’ye hareket ettiler.

 

                    Milli takımda yer alan 6 Gebze’li sporcularımız bir buçuk ay süren yoğun kamp döneminden sonra altın  madalya için yarışacaklar. Eray Şamdan, Beyza Çoşkun, Meryem Mazlum, Hatice Başkaya, Ayca Düzel ve Rümeysa Pekşen “Yıllardır Adnan Şamdan gibi bir antrenörden eğitim alıyoruz, kendimize güvenimiz tam. Bir buçuk aydır da kampta  özel bir hazırlık yaptık. Avrupa şampiyonasında  ülkemizi layıkıyla temsil edeceğimizden  kimsenin şüphesi olmasın. Amacımız  şampiyon olarak bayrağımızı  göndere çektirmektir. Temennimiz bize güvenen ve inananların güvenini boşa çıkartmamak ve kürsüde yerimizi almaktır.” Son 2 yılın Avrupa şampiyonu olan Eray  ŞAMDAN  üçüncü kez şampiyonluğunu korumak için tatamiye çıkacak. Bu yıl Kocaeli Kağıt Spor adına yarışacak olan Eray Şamdan'dan beklentiler büyük. Eray ŞAMDAN “ Bir aksilik olmazsa  üçüncü kez Avrupa şampiyonluğunu ülkeme ve ilime  getireceğim buna inanıyorum. Üzerimde emeği olan, bizleri yetiştirip  buralarda olmamızı sağlayan Antrenörüm ve Babam Adnan Şamdan’a ve milli takım antrenörlerime maddi manevi katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

           Eski milli takım antrenörü Adnan Şamdan “ Çocuklarıma manevi destek vermek için, onların yanında olmak, onlara güç vermek için, kendi imkanlarımla gidiyorum. Sporcularıma  inancım tam. 45 ülkenin katıldığı Avrupa Şampiyonasında kürsü yapmak kolay değil. Fakat başarmak için çalıştık. Türkiye gibi büyük bir ülkeyi temsil etmek bile  başlı başına  büyük bir onur, olduğunu söyleyen Şamdan umarım bu  onurlu görevi layıkıyla yerine getiren sporcularımıza ilçemiz ve ilimiz gereken ilgiyi gösterir.” dedi. 6 Şubat Cuma günü başlayacak olan Avrupa şampiyonasında Gebze’li ve diğer milli sporcularımıza başarılar diliyoruz.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki