GEBZELİ HACILARI BAŞKAN KÖŞKER UĞURLADI

04 Eylül 2014, Perşembe - 15:30

90 kişilik Gebzeli ilk hacı kafilesi kutsal topraklara doğru yola çıktı. Dualarla kutsal topraklara doğru yola çıkan Gebzeli hacıları Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Hanım da yalnız bırakmadı

 

Gebzeli hacı adaylarını, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker uğurladı. Gebze’den kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getirecek olan hacı adaylarının ilk kafilesi dualarla yola çıktı. Gebze Stadı’nda düzenlenen uğurlamaya; hacı adaylarının ailelerinin yanı sıra Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Hanım, İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran ve Sadık Albayrak da katıldı. Okunan Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlamada hacı adaylarına hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Rabbim bir gün herkese nasip etsin inşallah.

DUALARIMIZ KARDEŞLERİMİZ İÇİN

Ayın 27’sinde ben de eşimle birlikte sizlerle kutsal topraklarda buluşacağız inşallah. Sevdiklerimiz, ailelerimiz, eşimiz, dostumuz için, Gazze’de, Filistin’de, Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de ve tüm İslam coğrafyasında zulüm gören kardeşlerimiz için Rabbimize dua edeceğiz inşallah. Kalıcı barış ve akan kardeş kanının sona ermesi için dua edeceğiz. Rabbim hac vazifenizi ve dualarını şimdiden kabul eylesin; Rabbim sizleri sevdiklerinize sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşmayı nasip eylesin inşallah” dedi. Yapılan duanın ve lokum ikramının ardından 90 kişilik ilk hacı kafilesi; kutsal topraklara doğru yola çıktı.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki