Gebze'den 7 Okul Yarışmaya Katılıyor

Gebze'den 7 Okul Yarışmaya Katılıyor
27 Mart 2016, Pazar - 15:05

Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması” nın eleme heyecanı İstanbul’da başlıyor. 25 – 26 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek elemelerde Gebze bölgesinde 7 okul katılıyor.Türkiye'nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması” nın eleme heyecanı İstanbul’da başlıyor. 25 – 26 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek elemelerde Kocaeli’ni 20 okul temsil edecek.

GEBZE'DEN 7 OKUL

Türkiye’nin her yerinden binlerce liselinin coşkulu bir katılım gösterdiği yarışmanın İstanbul elemelerinde, 10 ilden toplam 172 okul yarışacak. İstanbul elemelerinde Özel İzmit Kavram Temel Lisesi, Körfez Fen Lisesi, İhsaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tevfik Sena Arda Anadolu Lisesi, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi, Gölcük Fen Lisesi, Tüpraş 50. Yıl  Anadolu Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, İzmit Gazi Anadolu Lisesi, Özel Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Gebze Anadolu Lisesi, Yücel Boru Fen Lisesi, Özel Seymen Anadolu Lisesi, Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi, Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi ve Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Kocaeli’ni finale taşımak için sahne alacaklar.

 FİNAL 29 NİSAN'DA 

Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions,  liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışma İstanbul elemelerinin ardından 1-2 Nisan’da Ankara ve 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile devam edecek.  Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali 29 Nisan’da  İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak. Yarışmaya katılan liselilerin yanı sıra, arkadaşlarını desteklemeye gelen yüzlerce liseliyle birlikte büyük bir şölene dönüşecek İstanbul elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan Bursalı yetenekli müzisyen gençlerin hedefi, yarışmada okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki