Gebze’deki mezarlıklarda hummalı çalışma.

Mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışması başlatan mezarlık işleri müdürlüğü tarafından mezarlıklarının haritasını çıkartılıyor.
10 Haziran 2014, Salı - 18:08

 Defnedilen her mezara numara vererek fotoğraflayarak elde edilen bu verileri dijital ortama aktarılarak vatandaşların yakınlarının mezarlarını kolayca bulması sağlanıyor
 
BAKIM-ONARIM İŞLERİ
Gebze mezarlıklarında hummalı çalışma. Gebze Belediyesi Mezarlık İşleri ve Temizlik İşleri müdürlüklerine bağlı ekipler, mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları başlattı. Osman Yılmaz, pelitli, Adem Yavuz, Mimar Sinan mezarlıklarında otla mücadele çalışması başlatan belediye ekipleri, mezarlıklarda tretuvar ve parke çalışmaları da yapıyor.
YENİ MEZARLIK ÇALIŞMASI
Mezarlıklarda aydınlatma, ses ve güvenlik kamerası çalışması başlatan belediye ekipleri çalışmalarını büyük oranda tamamlamış durumda. Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Pelitli Köyü’nde yeni mezarlık alanı açmak amacıyla başlatılan çalışmalarda da son aşamaya gelindi. 200 dönüm arazi üzerinde devam eden mezarlık için parselizasyon çalışmaları son 50 dönüm üzerinde sürüyor. 
VERİLER DİJİTAL ORTAMDA
Pelitli, Osman Yılmaz, Adem Yavuz ve Mimar Sinan mezarlıklarının haritasını çıkaran, defnedilen her mezara numara vererek fotoğraflayarak elde edilen bu verileri dijital ortama aktaran mezarlık işleri müdürlüğü böylece; vatandaşların yakınlarının mezarlarının yerini rahatça bulmalarına olanak sağlıyor. 31 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla belirtilen mezarlıklarda toplam defin sayısı ise şöyle;

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki