~~Gebze’de, dükkânda kimsenin olmadığı sırada içeri giren kişi, kasada bulunan 400 TL'yi çaldı. Dükkândan çıkarken iş yeri sahibi ile karşılaşan kişi, dükkân sahibine perde fiyatlarını, nasıl ölçü alacağını sorup, kartvizit alarak ayrıldı. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.


Olay, akşam saatlerinde, Gebze Hacı Halil Mahallesi Yazı Caddesi 1229 Sokak'ta bulunan bir perdecide meydana geldi. Mesut ve Mehmet Durdu kardeşlere ait perde dükkânında kimsenin olmadığını gören kişi, içeri girerek kasada bulunan 400 TL'yi çaldı. Dükkândan çıkarken Mehmet Durdu ile karşılayan kişi, içeri girerek dükkân sahibine perde fiyatlarını, nasıl ölçü alacağını sordu. Mehmet Durdu'dan kartvizit de alan kişi daha sonra dükkândan ayrıldı.

PARANIN TAMAMINI ALMADI
Bir süre sonra kasada paraların eksik olduğunu gören Mehmet Durdu, güvenlik kameralarını incelediğinde, perde fiyatlarını soran kişinin kasada bulunan 1500 TL'nin 400 TL'sini çaldığını gördü. Mehmet Durdu polise şikâyette bulunurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Mehmet Durdu olayla ilgili olarak, "Karşı dükkânda arkadaşımla sohbet ederken bu şahıs dükkana giriyor. Kasayı bir yoklayıp ihtiyacı olduğu kadar alıp gerisini bırakıyor. Dışarıya çıkınca beni görüyor ve işaret ediyor neredesin diye. Birde utanmadan pişkin pişkin tül soruyor bana. Nasıl ölçü alabilirim, nasıl olur, nasıl gidebiliriz? diye. Sonra tam çıkarken bir de kartvizit alarak, 'Arayacağım ben sizi tül için' dedi. Ne diyelim aldı gitti. Bir de çıkarken kameraya bakıyor. Başımıza gelen tam bir komedi mi, ağlanacak halimize gülüyoruz mu? Kasanın içerisinde 1500 TL vardı. Allah'tan hepsini almamış" dedi.