Gebze’de öncelik eğitim

TÜBİTAK yerel yönetimlerle işbirliğini artıracakGebze’de bir dizi temas ve incelemelerde bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hükümet olarak Gebze’de bu dönemde eğitim yatırımlarına ağırlık vereceklerini söyledi.
27 Nisan 2014, Pazar - 13:37

 

Beraberinde Kocaeli Valisi Ercan Topaca, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’le birlikte Beylikbağı’nda vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde bulanan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi. Bakan Işık, yerel seçimlerde en fazla oy aldıkları Beylikbağı bölgesindeki vatandaşlara teşekkür etti.

GEBZE’DE EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ

Vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet eden Bakan Fikri Işık, “Şehirleşme ve diğer yerel hizmetler konusunda belediyelerimiz gereken çalışmaları layıkıyla yapıyorlar. Ulaşım sorunlarını çözecek ikinci büyük kavşak projesinin daha inşasına başlandı. Hükümet olarak bu dönemde Gebze’de eğitim yatırımlarına ağırlık vereceğiz. Gebze ve Kocaeli’de eğitimde çıtayı hızla yukarılara çıkarmak istiyoruz” dedi.

TÜBİTAK YEREL YÖNETİM İŞBİRLİĞİ

Gebze’deki gezisinin ikinci bölümünde Vali Ercan Topaca, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve TÜBİTAK MAM yetkilileriyle bir araya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Belediyesi TÜBİTAK işbirliğiyle yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Türkiye’nin en seçkin araştırma kuruluşunun belediyelerle ortak projeler geliştirmesinin önemine değinen Bakan Işık, “Bu dönemde TÜBİTAK ile yerel yönetimler arasındaki işbirliği imkanları geliştirilecek. Yerel yönetimlerimizin TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik birikiminden daha fazla yararlanmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki