Gebze’de imzalar atıldı

Gebze’de imzalar atıldı
04 Aralık 2015, Cuma - 17:39

Gebze Belediyesi ile Bem-Bir-Sen Gebze Şubesi arasında sözleşmeli memurları ilgilendiren sosyal denge ek protokolü  imzalandı. Kadrolu ve sözleşmeli memurlara yönelik sosyal denge ek protokolü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen arasında imzalandı.

TÜM ÇALIŞANLARA HAYIRLI OLSUN

Kadrolu ve sözleşmeli memurlara yönelik sosyal denge ek protokolü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen arasında imzalandı. Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen imzalan ek protokolün tüm çalışanlara hayırlı olmasını diledi. Şube Başkanı Aygen imza töreninde yaptığı kısa açıklamada, “Hükümetimiz ve sendikamızın genel merkezi arasında imzalan iş kolu sözleşmesinin uygulana bilirliğinin devam edebilmesi için ek protokole gidildi ve uzlaşma sağlandı. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerimizle hızlı bir şekilde ek protokoller imzalandı. Bugün de burada Gebze Belediyesi’nde çalışan memur arkadaşlarımızın kazanımlarını elde edebilmeleri için bu protokolü imzalıyoruz. Tüm çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 ÇALIŞANLARIMIZ EŞİTLENSİN

Gebze Belediyesi’nin tüm çalışanlarıyla, Gebzelilerin refahı için hizmet eden büyük bir aile olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Bem-Bir-Sen ile yapılan ek protokol anlaşmasının yasal ayağını tamamlıyoruz. Memurlarımızın sosyal dengeyle ilgili bir sıkıntısı vardı. 2005 yılında Büyükşehir meclisinde görev aldığım dönemde bunun verilmesi için ilk imza atanlardan birisiyim. Sosyal denge anlamında diğer çalışanlarla eşitlenmeleri yönünde yaptık. Bunun daha öncesinde yasal bir dayanağı yoktu ama hükümetimiz ile sendika arasında yapılan çalışmaların neticesinde mevzuat gereği süre uzatılması yapılarak sosyal dengenin verilmesi konusunda bir çalışma gerçekleşmiş oldu. İnşallah bundan sonraki dönemlerde de yasal çerçevede sözleşmeleri yenileriz. Ben tekrar çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Protokol imza törenin de Bem-Bir-Sen işyeri temsilcisi Gökay Bahçekapılı, Cahit Erdem ve üyeler de hazır bulundu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki