Gebze’de Bombalı Saldırı Protesto Edildi

14 Ekim 2015, Çarşamba - 13:06

Eğitim-Sen Gebze Şubesi’nin Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili olarak dün olarak yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında grup ile yoldan geçen bazı vatandaşlar arasında laf atma meselesi yüzünden kısa süreli gerginlik yaşandı.

Eğitim-Sen Gebze Şubesi dün Ankara Tren Garı’da  meydana gelen bombalı saldırı ile ilgili yürüyüş düzenledi. Gebze Eski Öğretmenevi önünde toplanan çok sayıda kişi sloganlar eşliğinde Kent Meydanı’na kadar yürürdü. Yürüyüşe CHP, EMEP, HDP, ÖDP başta olmak üzere diğer STK temsilcileri destek verdi. Yürüyüş sırasında bazı vatandaşların gruba laf atması ortamı gerdi. Grup ile laf atan kişi arasında tartışma yaşanırken, polis ekipleri şahısı olay yerinden uzaklaştırdı.

‘EN VAHŞİ SALDIRI’

Ardından grup Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı.  Açıklamayı Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem okudu. İki gündür yüreklerinin yandığını ve  içlerinin kan ağladığını ifade eden İrdem şunları söyledi;  “Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerin gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak güvenlik zafiyeti yok diyorlar. Hiç kimse biz bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara’nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz. Katiller, diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümlerin üzerinde oy avcılığı yapanlardır.

‘KORKMAYACAĞIZ  VE AFETMEYECEĞİZ’

Katiller, yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde tek başına iktidar olmak için ülkeyi ateş atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz. Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz. Ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz. Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız” Grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki