GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’ İN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

28 Şubat 2015, Cumartesi - 20:12

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Yeşilay Haftası ile ilgili mesaj yayınladı. Çiler mesajında şu görüşlere yer verdi:

   "Toplumu ve gençliği zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan Yeşilay; tütün, alkol, uyuşturucu madde gibi bağımlılıklarla mücadele eden, önleyici ve rehabilite edici çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Günümüzde bağımlılık yapan tüm maddeler küresel anlamda büyük tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle, toplumların sağlıklı bir yapıda varlığını sürdürmesi ve madde bağımlılığına neden olan alışkanlıkların önlenmesi adına her yıl 1-7 Mart tarihleri arasını "Yeşilay Haftası" olarak kutlamaktayız.

 

Yeşilay haftası boyunca insan sağlığına zararlı ve bağımlılık yapan maddelere karşı toplum bilincini arttıracak etkinlikler, seminer ve konferanslar düzenlenmektedir. Bireylerin sinir sistemine yönelik tehlike oluşturan bu  maddelerin başında alkol, sigara, uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı maddeler gelmektedir.

 

Bağımlılık yapan bu maddelerin, öğrenme bozukluğu, beyin, kalp ve akciğer gibi bir çok hastalığı beraberinde getirdiği tespit edilmiştir. Alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler kişilerin ruhsal ve fiziksel dengesini bozmakla beraber toplum içerisinde de ekonomik ve sosyal olumsuzlukları ortaya çıkarmaktadır. Başta anne, babalar olmak üzere, toplumun her kesiminin duyarlı davranması, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi daha bilinçli ve sağlıklı yetiştirebilmek adına oldukça önemlidir. Sağlıklı düşünebilen genç nesillerin varlığı, toplumdaki sosyal ilişkileri düzenleyebileceği gibi, ülkemizin her anlamda gelişmesine katkı sağlayacaktır.

 

Bu duygu ve düşünceler ile toplumdaki her bireyin bağımlılık konusunda gerekli duyarlılığı göstermesini temenni ederken, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle, herkesin Yeşilay haftasını kutluyorum."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki