GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER' İN GİRİŞİMCİLİK HAFTASI MESAJI

04 Mart 2015, Çarşamba - 23:33

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Girişimcilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiler, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 “Her yıl Mart Ayının ilk haftasını Girişimcilik haftası olarak kutlamaktayız.  

Girişimci, günümüz gelişmelerini izleyen, toplumun ihtiyacı olan mal ve hizmet üretimini yapabilmek için üretim öğelerini en iyi koşullar altında bir araya getiren kişidir.

Yüksek üretimin kaynağı olan girişimcilik, aynı zamanda istihdamın artmasına, endüstriyel gelişime paralel olarak,  sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturmada en önemli unsurlardan biridir. Girişimciliğin temelinde toplumda ihtiyaç duyulan üretim ve hizmet sağlanmakta, ürün çeşitliliğinin arttırırken, ülke ekonomisine büyük katma değer sağlamaktadır.

 

Gebze Ticaret Odası olarak girişimcilik ruhunun öneminin farkında olmakla birlikte,  Odamızda hizmet binasında KOSGEB işbirliği ile odamızda düzenli olarak gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin, yirmincisi tamamlanmış olup yaklaşık 523 kişi iş dünyasına kazandırmış bulunmaktayız. Gençlerimizin kendi işlerini kurarak, hem kendilerine hem de ülkemize katma değer sağladığını görmek bizleri daha da heyecanlandırmaktadır.

 

Yenilikçi düşünceyi öne planda tutan, kaynakları iyi değerlendiren ve değer oluşturan genç nesillerin varlığı, ülkemizin global anlamda başarısını yükselteceği gibi 2023 hedeflerine ulaşılma noktasında da önemli bir güç olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, herkesin "Girişimcilik Haftasını" kutluyorum."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki