Gebze Şehit Polat Özbek İlkokulu öğrencileri, “Önemli Değerlerimiz Var ” faaliyeti adı altında Gebze Yavuz Selim mahallesinde bulunan Eyüp Camisine ziyarette bulundular. Kocaeli ili genelinde öğrenim görmekte olan dezavantajlı ve risk altındaki çocukların gönüllerine dokunmak, oluşabilecek riskleri önlemek amacıyla başlatılan “Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM)” projesi kapsamında, Şehit Polat Özbek İlkokulu Okul Müdürü Alpaslan PALA ile ÖNEM Projesi Koordinatörü Ayşe ÇUHADAR ve öğretmenler eşliğinde gerçekleşen ziyarette, cami imamı Emin BAĞTI tarafından öğrencilere, cami içi ve mekanları, minber, kürsü, mihrap bölümleri hakkında gerekli bilgiler verildi. Çocuklara Değerler eğitiminden bahseden Okul Müdürü Alpaslan PALA, toplumsal değerlerin insanlara; seçimlerinde yol gösterdiğini , toplum için önemli olan unsurların belirlenmesini sağladığını belirterek değerler eğitiminin önemini vurguladı.
PALA ; Camilerimizin sadece belli bir yaş grubuna hitap eden değil, gençlere, ihtiyarlara, kadınından erkeğine ve çocuklara kadar toplumun her kesimine hitap eden ibadet mekanları olduğunu, çocukların cami ve ibadet adabını, insani ancak camilerde bulunup tecrübe ederek öğrenebileceğini belirterek Gebze Eyüp Camisi İmamı Emin BAĞTI'ya teşekkürlerini iletti.
Eyüp Camisi İmamı Emin BAĞTI; çocukları minik hediyelerle karşıladı, etkinlikten mutluluk duyduğunu belirterek “Camimizin şenlenmesine vesile olan ve hayırlı bir nesil yetiştirilmesi hususunda gayret gösteren başta öğretmenlerimize ve Şehit Polat Özbek İlkokulu yöneticilerine teşekkür ederim.” dedi.