Gebze-Mollafenari’deki futbol Sahasının yapımı sürüyor

03 Eylül 2015, Perşembe - 13:36

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Mollafenari Mahallesi’ne projelendirdiği futbol sahası şekilleniyor.

Halkın spor yapması için ihtiyaç duyduğu alanları kente kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pek çok spor tesisiyle sağlıklı yaşam için çalışmalarını sürdürüyor. Hayata geçirilen spor tesislerinde vatandaşlar, günün her saatinde stres atma imkanı buluyor. Büyükşehir Belediyesi bu sahalardan birini de Gebze Mollafenari Mahallesi’nde yapıyor. Yaklaşık bin kişinin yaşadığı mahalleye FİFA standartlarında futbol sahası inşa ediliyor.

AMATÖR LİG MAÇLARI Büyükşehir Belediyesi, Mollafenari’de yaşayan halkın spor ihtiyacını karşılamak için FİFA standartlarında modern bir futbol sahası yapıyor. 45x90 metre ebatlarında inşa edilecek saha sentetik çim olacak. Sahada amatör lig maçları oynanabilecek. Bir bölümünde 400 kişilik çelik tribün yer alan sahada gece maçlarının yapılabilmesi için aydınlatma olacak.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR Çalışmaları devam eden sahada drenaj hatları ve sahanın geneline mıcır tabakaları seriliyor. Sahanın 400 kişilik çelik seyirci tribünü tamamlandı. Tesisin çevresine 4 adet aydınlatma için projektör direği dikildi. Seyirciler için 21 metrekare konteyner tuvaletin montajı yapıldı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki