Gebze İMH Ev Okulu kapanış programı yapıldı

Gebze İMH Ev Okulu kapanış programı yapıldı
27 Mayıs 2016, Cuma - 11:08

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi  Ev Grup Okumaları (EGOP) 2015-2016 dönemi kapanış töreni Gebze Kültür Merkezi salonunda yapıldı. Gebze İMH Başkanı Ali Erol, yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenci velilerinin katıldığı kapanış programında öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri bilgi ve davranış kurallarını kısa skeç ve gösterilerle sunarken salonu dolduran Gebzelilerin büyük beğenisini topladı.  

HAREKETİMİZİN MERKEZİNDE İNSAN VAR

Programın açılışında konuşan Gebze İnsan ve Medeniye t Hareketi Başkanı Ali Erol, Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet gösteren İnsan ve Medeniye t Hareketi’nin insanı esas alan bir anlayışla hareket ettiğini ifade ederek, şahsiyetli, dengeli ve bilgili ve bilinçli bireylerden oluşan takva eksenli bir toplum hedefine ulaşmak için özellikle küçük yaşlardan itibaren çocukların eğitimine büyük önem verdiklerini belirtti. İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin Gebze’de sosyal, kültürel faaliyetlerin yanında farklı yaş gruplarına yönelik pek çok eğitim programına devam ettiğini belirten Ali Erol, “Bütün gayret ve çabamız Peygamberimizin hadisi şerifinde buyurduğu üzere çocuklarımıza en değerli hazine olan güzel terbiye ve ahlakı kazandırabilmektir. Hz. Lokman hassasiyetiyle evlatlarımızı yetiştirmek, onlara miras olan sıratı müstakim olan dosdoğru yolda sapmadan yürümelerini sağlayacak peygamber ahlakını sevdirmektir. Toplumumuzda küçüğünden büyüğüne kadar Rabbimizin rızasına uygun olarak takva eksenli dönüşümü gerçekleştirmek temel hedefimizdir” dedi.

EVLERDE AİLE ORTAMINDA EĞİTİM

Ev Grup Okumaları (EGOP) hakkında bilgi veren Gebze İMH yönetim kurulu üyesi ve EGOP sorumlusu Engin Ataman EGOP programının İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin önemli eğitim projelerinden biri olduğunu ifade etti. Aynı mahalle ve bölgede ikamet eden çocukların ev ve aile sıcaklığında eğitim ve terbiyesini esas alan program hakkında bilgi veren Engin Ataman, “Programımız süresince çocuklarımız, ailelerinin hazırladığı uygun bir ortamda, hocaları rehberliğinde her hafta birbirlerinin evlerinde misafir oldular. Rabbimizin bizlere hayat rehberi olarak gönderdiği kitabını öğrendiler, okudular. Bizler için en güzel örnek olan peygamberimizin ve Kur’an’ da ismi geçen diğer peygamberlerin hayatlarını öğrendiler. Beraber namaz kıldılar. Beraber yemek yediler. Arkadaşlarına sofralarını açtılar, evlerindeki en güzel şeyleri ikram ettiler.  Paylaşmayı daha çok sevdiler. Çünkü paylaştıkça çoğaldığını gördüler. Cimriliğin şeytandan olduğunu öğrendiler. Beraber oyun oynadılar ve eğlendiler. Geziler yaptılar. Aileler arasında bir bağ oldular. Buradan çocuklarımıza ve bu programın başarılı bir şekilde yürümesine destek veren tüm velilerimize, EGOP koordinatörümüz Emine Akçora Hanımefendiye ve hocalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği program plaket ve ödül töreniyle sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki