Gebze, Fatih'i anacak!

İstanbul'u fetheden büyük komutan Fatih Sultan Mehmet, vefatının 553.Yıl dönümünde Gebze'de anılacak. Gebze Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hünkara Vefa etkinlikleri 2 Mayıs'ta yapılacak.
29 Nisan 2014, Salı - 18:05

 

Gebze Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hünkara Vefa Fatih Sultan Mehmet’i anma programları bu yıl da devam edecek. Geçtiğimiz yıl sempozyum, paneller, mevlitler ve Hünkar Çayırı’nda düzenlenen programla anılan Fatih sultan Mehmet için Gebze belediyesi bu yıl da program tertip etti. Ancak bu yıl yapılacak anma etkinlikleri geçtiğimiz yıla göre daha dar kapsamlı olacak.

553.VEFAT YILI PROGRAMLARI

Gebze belediyesi tarafından organize edilen Hünkara Vefa programı ilk olarak mevlit töreniyle başlayacak. Ankara Kocatepe Camii İmam Hatipleri’nden İsmail Coşar 2 Mayıs günü saat 11.30’da İlyasbey Camii’nde Mevlit okuyacak. Yine aynı gün Gebze Belediyesi Kültür Merkezi’nde Hünkara Vefa Paneli düzenlenecek. Panelin moderatörlüğünü Sıradışı Programı sunucusu Turgay Güler yapacak. Konuşmacılar ise tarihçi yazar Mehmet Çelik ve Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil olacak. Programın başlama saati ise 20.30

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki