Gebze Ekim ayı meclisi yapıldı

02 Ekim 2015, Cuma - 16:57

 

Başkan Köşker Ekim meclisinde imar müdürlüğünde karşılaştıkları sorunları anlattı

Gebze Ekim ayı meclis toplantısının birinci oturumu Kent Meydanında bulunan meclis salonunda gerçekleşti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in başkanlığında yapılan meclis oturumunda gündem maddeleri oylanarak karara bağlandı.

Gebze Ekim ayı meclisinin birinci oturumu Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı meclis yoklama ile başladı. Müstakil parsel satışına ilişkin Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü talebi ve Gebze Belediyesince düzenlenecek Satranç Turnuvasında dereceye girenlerin ödüllerinin belirlenmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü talebi oy birliği ile kabul edildi. Gündemdeki diğer maddelerinde görüşülüp karara bağlandığı ekim ayı meclisi sonunda Başkan Köşker, meclis üyelerinin gündem dışı sorularını cevapladı.

HERKES İŞİNİ DÜZGÜN YAPMALI

Konuşmasının önemli bir bölümünü İmar Müdürlüğü’nde karşılaşılan sorunlara ayıran Başkan Köşker, “Gebze Belediyesi büyük bir belediye. Bizim bir imar dairemiz var.Karşımızda ise mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yer sahipleri var. Avam projesi çiziyorlar. Basit bir çizimi bile 1-2 ay getirmeyen arkadaşların yaptığından belediyemiz mi sorumlu olmalı? Bundan sonra artık projenin müellifi ile birlikte yer ve mal sahiplerini de belediyeye çağıracağız. Suçun kimden kaynaklandığını ve tekrar tadilat projesi çizip vatandaştan nasıl ikinci defa para aldıklarını anlatacağız. Kimsenin personelimizi taciz etmeye, hakaret etmeye, kişilik haklarıyla oynamaya hakkı yok. Düzgün çalışan arkadaşları tenzih ederim.  Herkes işini düzgün yapacak. Benim personelim de işini düzgün yapacak, mimarlar ve mühendisler de işini düzgün yapacak” dedi.

 100 TANE PROJEYE KARŞILIK, 120-150 TANE TADİLAT PROJESİ OLUR MU?

Kimsenin iyi mimarların ve mühendislerin hakkına tecavüz etmeye hakkı olmadığını ifade eden Başkan Köşker, sözlerine şöyle devam etti:

“Bilmeyen arkadaşlara proje çizdiriyorlar. Arkadaşlar 100 tane proje var. 120-150 tane tadilat projesi var. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey olamaz. Kendi çıkarları için kimsenin kurumları yıpratmaya hakkı yok. Bunlara karşı daha sert önlemler alacağız. Projemiz altı ay gecikti diyenlerin niye 6-7 ayda alamadığını basın önünde anlatacağım. Suçun kimden kaynaklandığını vatandaşa açıklayacağız. Kurumları yıpratmaya hakkımız yok. Bunlara karşı daha sert tedbirler alacağız.”

DARICA-GEBZE-ÇAYIROVA-OSB METRO HATTI

Kentte yaşanan trafik sorunları ile ilgili soruları da yanıtlayan Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze’nin eski bir yerleşim merkezi olduğunu belirterek, yolların dar olması nedeniyle şehir içinde tramvay ve hafif raylı sistemin kurulmasının mümkün olmadığını ifade etti. Köşker, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından ihalesi yapıldı. Darıca-Gebze Çayırova ve OSB’ler ve oradan da Sabiha Gökçen Havaalanına bir metro hattı yapılması için çalışmalar devam ediyor. Uzun bir süreç. Trafik sorunumuz elbette var. Dünyanın hiçbir yerinde tam olarak çözülebilmiş değil. Bizler bu sorunu minimize etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki